انجمن معتادان گمنام UK

معجزات به وقوع می پیوندد

معجزات به وقوع می پیوندد

معجزات به وقوع می پیوندد

معجزات به وقوع می پیوندد,تاریخ NA,آلبوم NA,مقوله مواد مخدر و اعتیاد,کابوس اعتیاد

مطالب و تصاویر این کتاب، لحظاتی را پیش چشم ما می گذارد که از سه دهه نخست شکل گیری انجمن معتادان گمنام به یادگار مانده است. در این سال ها کوشش های زیادی برای نوشتن تاریخ NA صورت گرفته، و دور از انتظار نیست که این تلاش ها ادامه پیدا کند.

پیداست که اعضای انجمن در مورد خاستگاه های ما تشنه اطلاعات هستند، در مجموع، به نظر می رسد که ما در اشتیاق روایتی از روزهای آغازین مان هستیم و این مجموعه در حکم تاریخچه ای است از نخستین روزهای شکل گیری انجمن ما، بر اساس اسناد موجود در آرشیو دفتر خدمات جهانی.

با این همه، این کتاب قرار نیست تاریخی (مدون) و جامع از آن روزگار باشد، هیچ بعید نیست روزی چنین تاریخ جامع و کاملی نوشته شود، ولی مقصود این مجموعه چنین رویکرد موشکافانه ای نیست ؛ رویکردی که هر کتابی که مدعایش تاریخ نگاری بدون NA باشد، ناگزیر است آن را اختیار کند.

معجزات به وقوع می پیوندد,تاریخ NA,آلبوم NA,مقوله مواد مخدر و اعتیاد,کابوس اعتیاد
در عوض، این کتاب نوعی آلبوم NA است، چیزی مثل مجموعه ای از عکس ها و نامه ها و کارت پستال های قدیمی، که می شود در صندوقچه کهنه خاک گرفته ای در انباری خانه پیدا کرد.

این یادگارها را، کسی به جای تاریخ زندگی اشخاصی که خاطرات پراکنده شان بر حسب اتفاق در آن نامه ها و عکس ها بر جای ماند، اشتباه نمی گیرد، این کتاب نیز تنها مجموعه ای از خاطرات است، ثبت لحظاتی از دوران تلاش های خستگی ناپذیر بنیان گذاران انجمن ما، برای رشد و توسعه آن.

در عین حال، این مجموعه قصد دارد که به اعضای ما به هم ، به تازه واردان و هم قدیمی ترها ، کمک کند تا از دشواری ها و پیروزی های نخستین روزهای گسترش انجمن، درک عمیق تری به دست آورند.

اکنون، پس از گذشت حدود پنجاه سال، وقتی به مشکلاتی می نگریم که اولین اعضای ما با آن مواجه بودند، آن روزهای آغازین بیش از پیش معجزه آسا می نماید، مقصود این مجموعه آن است که به ما کمک کند تا همه، قدرت عظیم نهفته در قدم ها و سنت هایمان را اندکی روشن تر ببینیم؛ قدرتی که شاهدش ، رشد سریع انجمن ماست در دورانی که پیام ما عالم گیر شده و برای معتادانی که روزگاری جز یأس چیزی نمی شناختند، آزادی را به ارمغان می آورد.

این مجموعه قصد دارد احترام عمیق تر ما را نسبت به اعضایی برانگیزاند که پیش کسوتان ما بودند هم آنان که نه تنها خود برنامه، بلکه انجمن را نیز در جوامع ما پی ریزی کردند. بابت استقامت شان در رویارویی با سختی های بی شمار، بابت اعتقاد راسخ شان به امیدی که برنامه ما می تواند به معتادان در حال عذاب هدیه کند، و به پاس ، به پا خاستن شان برای راه اندازی جلسات معتادان گمنام در زمانی که همه می گفتند هیچ کس نخواهد توانست در NA پاک بماند، ما تا ابد قدردان آنان خواهیم بود.

اما یکی از اعضای ما سزاوار یاد کرد ویژه است، با یاد از آن همه کسان که این مجموعه به برکت وجودشان و تلاش هایشان پدید آمده، این کتاب به خاطره جیمی کی تقدیم می شود؛ کسی که تلاش های بی امانش در نخستین روزهای شکل گیری و توسعه انجمن، شالودۀ این جنبش را بنیان نهاد.

کسانی که خوب او را می شناختند گفته اند که او، از هنگامی که پاک شد و تا زمانی که زنده بود، هرگز از تلاش برای رساندن این پیام به معتادان در حال عذاب دست برنداشت. امروز، تلاش های او را اعضای انجمن جهانی معتادان گمنام زنده نگاه داشته اند.

آنچه در این کتاب در مورد سال های پیش از ۱۹۵۳ آمده، تنها به این منظور است که اطلاعاتی درباره برداشت های افواهی از مقوله مواد مخدر و اعتیاد به خواننده بدهد. این اطلاعات یا عینا از اسناد دولتی نقل شده، یا برگرفته از منابع مختلفی است که فهرست آنها در انتهای کتاب آمده است. این مطالب، هیچ کدام نشان دهنده نظر NA نیست.

امیدواریم همه خوانندگان این کتاب، احساس قدردانی ما را از پیشینیان مان دریابند و چون ماحق شناس استقامت شان باشند؛ زیرا از برکت این استقامت است که ما توانستیم راهی برای زندگی آزاد از کابوس اعتیاد پیداکنیم.

معجزات به وقوع می پیوندد,تاریخ NA,آلبوم NA,مقوله مواد مخدر و اعتیاد,کابوس اعتیاد

برای دسترسی به منابع  کتاب معجزات به وقوع می پیوندد، به نشریات گروه های انجمن مراجعه نمایید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا