امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 16 :رفتارهای من چگونه به افزایش رنجش هایم کمک کرد ؟
Heart 
سوال 16 :رفتارهای من چگونه به افزایش رنجش هایم کمک کرد ؟
پاسخ
 سپاس شده توسط ssaeedg
پس از اتفاق افتادن رنجش و وقتی نمی توانم احساسی را تحمل کنم دست به رفتارهای می زنم که برای فرار و تسکین دادن خودم در ان لحظه می باشد اما غافل از اینکه این رفتارها بیمارگونه می باشد و باعث شدت و ادامه دارشدن رنجش در من می شود
پیام سوال این است : که من باید این رفتارهای رنجش را شناسایی کنم و انها را لغو کنم تا مانع از ادامه دارشدن رنجش من شود 

بعضی از رفتارها : توضیح دادن و موجه نشان دادن رفتار خودم  دنبال کسی میگشتم که رفتار من را تائید کند تصورات باطل و نقشه انتقام  غیبت کردن پشت سر انها  قهر کردن و دوری کردن از انها  ربط دادن رنجش های گذشته به اتفاق جدید  نگفتن احساس و یاس و انزوا و تنهایی  بی ملاحظگی و رها کردن به شکل نادرست  حق به جانبی و قضاوت  ندیدن نقش خودم و غلو کردن در نقش طرف مقابل 
پاسخ
 سپاس شده توسط sara.j ، ssaeedg
با سلام....
سوال هرگونه عکس العملی که از من سر زده که باعث طولانی تر شدن عمر رنجش من از آن اتفاق یا ماجرا شده را میخواهد.

یعنی: دوری زیاد ، انتقاد های بیرحمانه ، سردی و بی تفاوتی ، قضاوت مستقیم و غیر مستقیم ، فحاشی و ناسزا گویی ، نقشه کشی و برنامه ریزی برای ترور شخصیتی طرف مقابل ، مارک ها و اَنگهای متفاوت چسباندن به طرف ، مظلوم نمایی کردن و نقش قربانی را بازی کردن که ما خیلی جاها از این ابزار استفاده میکنیم ، شکستن گمنامی طرف ، تجاوز و ورود به حریم شخصی طرف و غیره...‌‌‌... که در کل این رفتارها باعث میشوند تا فضا را برای خودم حفظ کنم و به خودم این اجازه را بدهم که هر طور شده رنجش را به نفع خودم تمام کنم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ssaeedg

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان