تالار تبادل تجربه انجمن معتادان گمنام UK

نسخه‌ی کامل: سوال 16 :رفتارهای من چگونه به افزایش رنجش هایم کمک کرد ؟
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سوال 16 :رفتارهای من چگونه به افزایش رنجش هایم کمک کرد ؟
پس از اتفاق افتادن رنجش و وقتی نمی توانم احساسی را تحمل کنم دست به رفتارهای می زنم که برای فرار و تسکین دادن خودم در ان لحظه می باشد اما غافل از اینکه این رفتارها بیمارگونه می باشد و باعث شدت و ادامه دارشدن رنجش در من می شود
پیام سوال این است : که من باید این رفتارهای رنجش را شناسایی کنم و انها را لغو کنم تا مانع از ادامه دارشدن رنجش من شود 

بعضی از رفتارها : توضیح دادن و موجه نشان دادن رفتار خودم  دنبال کسی میگشتم که رفتار من را تائید کند تصورات باطل و نقشه انتقام  غیبت کردن پشت سر انها  قهر کردن و دوری کردن از انها  ربط دادن رنجش های گذشته به اتفاق جدید  نگفتن احساس و یاس و انزوا و تنهایی  بی ملاحظگی و رها کردن به شکل نادرست  حق به جانبی و قضاوت  ندیدن نقش خودم و غلو کردن در نقش طرف مقابل 
با سلام....
سوال هرگونه عکس العملی که از من سر زده که باعث طولانی تر شدن عمر رنجش من از آن اتفاق یا ماجرا شده را میخواهد.

یعنی: دوری زیاد ، انتقاد های بیرحمانه ، سردی و بی تفاوتی ، قضاوت مستقیم و غیر مستقیم ، فحاشی و ناسزا گویی ، نقشه کشی و برنامه ریزی برای ترور شخصیتی طرف مقابل ، مارک ها و اَنگهای متفاوت چسباندن به طرف ، مظلوم نمایی کردن و نقش قربانی را بازی کردن که ما خیلی جاها از این ابزار استفاده میکنیم ، شکستن گمنامی طرف ، تجاوز و ورود به حریم شخصی طرف و غیره...‌‌‌... که در کل این رفتارها باعث میشوند تا فضا را برای خودم حفظ کنم و به خودم این اجازه را بدهم که هر طور شده رنجش را به نفع خودم تمام کنم.