امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 20 : در گذشته چگونه از صداقت با خود اجتناب می کردم ؟ امروز برای تمرین صداقت چه ک
سوال 20 : در گذشته چگونه از صداقت با خود اجتناب می کردم ؟ امروز برای تمرین صداقت چه کارهای  می کنم ؟
پاسخ
در گذشته : باورها و اعتقادات نادرست من زندگی من را ساخته بود و به خود خیلی راحت دروغ می گفتم خود را فریب میدادم و همه مسائل را توجیه می کردم  دیگران را سرزنش میکردم همه چیز را انکار می کردم  احساسات خود را سرکوب میکردم  و از ان فرار می کردم  هیچگاه خود واقعی نبودم و خود را فریب میدادم  برای خودم ماسک میزدم و اواخر دیگر خودم هم دروغ هایم را باور می کردم انقدر احساس بی ارزشی و حقارت میکردم که از راستگویی به خود نیز هراس داشتم
امروز : جلسه رفتن  ارتباط با راهنما و راستگویی به او  پذیرش خطا هایم و اقرار به چگونگی دقیق ان  احساسات واقعی خود را سرکوب نمی کنم  دست از توجیه و بهانه و انکار برداشته ام  بیماری خود را با دیگران مقایسه نمی کنم  سعی می کنم احساسات و عواطف خود را کنترل نکنم و عکس العمل طبیعی و انسانی داشته باشم  ( شادی  غم  گریه  خنده )- از اعتیاد اگاهی به دست اورده ام و نقش و سهم خودم را می بینم و می پذیرم  معذرت خواهی پس از اشتباهات دارم  اغراق نکردن  پذیرش خود به عنوان یک معتاد  مسائل متفاوت زندگی را به راهنما اقرار کردن  در صحبت هایم حاشیه چینی نمی کنم و اصل موضوع را بیان می کنم  تمرین اصل صداقت از مسائل ریز شروع می شود -
ترسهایم را کنار بگذارم چه می شود 
>>>؟
چرا دروغ می گویم ؟... چون می ترسم !!! چرا می ترسم ؟...چون از راستگویی یا تجربه خوبی ندارم و یا تنبیه شده ام و یا تاوان داده ام و یا پذیرفته نشده ام ..... بنا براین با دروغ گویی راحترم 
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان