امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 25 : چه انگیزه ها و یا چه اعتقاداتی داشتم که باعث می شدند من در آن شرایط ،.....
Heart 
سوال 25 :  چه انگیزه ها و یا چه اعتقاداتی داشتم که باعث می شدند من در آن شرایط ، بدانگونه عمل کنم ؟ 
پاسخ
اعتقادات کلی من این بود که باید عملکرد دیگران خوب باشد و چون باب میل من نبود انگیزه ای می شد تا من تلافی کنم و بدانگونه عمل کنیم  
بعضی از انگیزه ها: لذت طلبی 
 خودمحوری  به هدف رسیدن  پیروز شدن  به دست اوردن چیزی  از دست ندادن چیزی  اثبات وجود توانایی در خودم  فرار از خودم و خلاء هایم  رفع حال بدی  انتقام و تلافی  اداره کردن و کنترل کردتن دیگران  دفاع از خود و حقانیتم  رعایت اصول  سواستفاده و به منافع خود رسیدن
بعضی از اعتقادات : من عددی هستم 
 دنیا حول محور من است  من قوانین خودم را دارم  کسی در چهارچوب من حق اشتباه ندارد  همه مطیع من باشند  من نباید هیچ وقت کم بیاورم  زن باید مطیع مرد باشد  من بیشتر از همه می فهمم  حق با من است  کسی حق اعتراض به من را ندارد  ما نژاد برتریم ----(نواقص احساسات)>>(انگیزه ها  اعتقادات)>>اعمال و رفتار
پاسخ
با سلام....
اول ببینم انگیزه چیست و اعتقاد چیست؟؟
انگیزه:رفتار و اعمالی که پس از برانگیخته شدن احساساتم انجام میدهم تا صدای احساساتم را که آزارم میدهند را خاموش کنم.

اعتقاد: برای انجام همان رفتارها و اعمال دلیل خیلی خیلی بظاهر موجه ولی غیره واقعی دارم و آنرا حق خودم میدانم. ما یکسری اعتقادات از گذشته برای خودمان درست کرده ایم که اینها انگیزه و عملکرد ما را هدایت کرده کنترل ما را بدست میگیرند و ما بدانگونه عمل میکنیم.

مثال: انگیزه ام کمک و تربیت فرزندم میباشد اما اعتقاد دارم اگر تنبیه ش نکنم تدبیت نمیشود.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان