امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 8 : آیا اخیرا شخص ، مکان و یا چیزی من را وسوسه کرده است ؟
Heart 
سوال 8 : آیا اخیرا شخص ، مکان و یا چیزی من را وسوسه کرده است ؟
پاسخ
وسوسه باعث مسدود شدن راه صحیح بروز احساسات عدم ارتباط سالم با دیگران و عدم استفاده از جنبه های مثبت مکان و زمانی که در ان قرار گرفتیم می شود .
وسوسه در فکری و مغز انسان شکل می گیرد به همین دلیل قسمتی از انرژی خود را به ان اقتصاص می دهد .
و این عمل باعث کاهش انرژی بدن می شود تاثبراتش را بر جسم می گذارد و تبعن روح نا ارام جسم هم تحت تاثیر می گیرد .
از نظر جسمانی سردرد پر خوری خواب زیاد و کسالات .
از نظر معنوی دچار توهم می شویم و ارزش های خود را زیر پا می گذاریم .
از نظر احساسی تمام احساسات من از تعادل خارج می شود و من راه برخورد با این احساسات را نمی دانم .
از نظر روحانی احساس کامل شدن می کنم و خدارا در نظر نمی گیرم .
و یا اینکه احساس می کنم به خدا نیاز ندارم .
پاسخ
خیلی اوقات اشخاص اماکن و اشیاء و بو عطرها  فصل ها  حالتهای اب و هوایی اهنگ های قدیمی و. جدید  روزهای خاص خاطرات فیلم ها لباسها  و بعضی کلمات باعث فکر به لذت و وسوسه می انجامد  که باعث تحریک خواهش های نفسانی  خودخواهی  خودمحوری  افکار معتاد گونه  تصورات باطل در من می شود  و دلیل ان این است که من خلا بزرگ روحانی و درونی دارم و به دنبال چیزهای متفاوتی مکی گردم و همین مسئله باعث می شود به چیزهای متفاوت وسوسه شوم و وقتی وسوسه های گوناگون به سراغ من می ایید باعث می شود تعادل و حالت طبیعی را از دست بدهم و از جنبه های متفاوت جسمانی روانی و روحانی و احساسی تحت تاثیر قرار بگیرم و اتفاقاتی که در سوال 6 مورد بررسی قرار دادیم برای من رخ می دهد و این امر ( تحت تاثیر قرار گرفتن بیماری ) بر روی روابط من ( خودم  خدا و دیگران و محیط پیرامونم ) تاثیر منفی می گذارد  با دیگران وارد جنگ می شوم به هر شکلی بدون در نظر گرفتن دیگران می خواهم به وسوسه ام عمل کنم از خدا و اصول روحانی دور می شوم  با خهودم وارد جنگ و خود ازاری می شوم  ما در این قسمت با بیماری اعتیاد اشنا می شویم یعنی چیزی که تا اخر عمر با ما است و باید بدانیم هر روز با شکل و فرم خاص و متفاوت ظاهر می شود و معمولا از طریق وسوسه و اجبار  عادات خودمحورانه و نواقص اخلاقی در زندگی من و اطرافیانم تاثیر می گدارد  من در این قسمت باید بدان با کارکردن این سوالها متخصص شناسایی اعتیاد دیگران نمی شوم و فقط با اگاهی از این بیماری و کار کرد این قدم ها می توانم خودم و بیماریم را بشناسم و بدانم وقتی از روی بیماریم عمل می کنم بر تمام قسمت های وجودیم  جسمانی روانی و روحانی و احساسیم تاثیر می گذارد و حالمان بد می شود
پاسخ
بله بادیدن چیزهایی هم وسوسه شده ام مانندزود پول دارشدن و احساس خاصی پیدا میکنم وفکرمیکنم اگر چنین شود احساس راحتی وآرامش پیداخواهم کرد.
بدون اینکه فکرکنم به عواقب آن باتوجه به بیماریم حق انتخاب آن رادارم یاندارم،این وسوسه ازنظر جسمی،روحانی،معنوی،واحساسی اثرگذاشته ومیگذارد مثل اشخاصی که ازآنها رنجش دارم یاپیدا میکنم این وسوسه رادارم که برخوردکنم.
مکان یا خانه های مدرن وزیبارا می‌بینم وسوسه به سراغم میاید پذیرش خودم هم برای خودم سخت می‌شود، وقتی من غرق دروسوسها هستم.
روی روابطم باخودم ودیگران تاثیر می‌گذارد، وارتباط چندان خوبی ندارم وازنظرجسمی، روحانی، معنوی واحساسی تحلیل پیدا میکنم.
درکل احساس بدبودن،بی ارزشی،خودکم بینی،ناامیدی،افسردگی وپشیمانی تمام وجودم رامیگیرد.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان