امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 1: مفهوم بیماری اعتیاد چیست
Heart 
سوال 1: مفهوم بیماری اعتیاد چیست
پاسخ
مفهوم بیماری اعتیاد برای من نداشتن تعادل در رفتار کردار وگفتار است وترکیبی است از عوارض جسمی روحی روانی واحساسی که من درمقابل انها عاجز و ناتوانم.و در شرایط مختلف خود را به شکلهای گوناگون نشان می دهد
پاسخ
بیماری اعتیاد چیزی است نا شناخته ودر وجود من که از جنبه های مختلف جسمی روانی احساسی و روحانی من را احاطه کرده است و باعث شده اراده و اختیارم را ازدست بدهم و حق انتخاب و تصمیم گیری نداشته باشم و تعادل درونی من را به هم می زند  ثبات و تناسب را در رفتارافکار و شخصیت من بر هم می زند  پیش رونده مرموز و لا علاج است
در ساختمان بیماری اعتیاد پایه های اساسی : وسوسه و اجبار 
عادات خودمحورانه و الگوهای رفتاری نامناسب هستند- مانند درختی است که زمین ان خودمحوری ریشه ان ترس  ساقه وابستگی و شاخ و برگ ان نواقص اخلاقی می باشند
بیماری اعتیاد مجموعه ای از نواقص اخلاقی است که زندگی من را کنترل می کند و مرا وادار می کند که طبق این نواقص عمل کنم و هیچگاه از خودم .خدا و زندگیم احساس رضایت نداشته باشم 
 وابستگی به یک سری الگوهای زشت و نادرست و نداشتن کنترل برای انجام ندادن انها  عادات خودمحورانه  خود واقعی نبودن  افراط و تفریط  وابستگی به عوامل بیرونی  تحریف حقیقت  انزوا و تنهایی  باورهای غلط و اشتباه و نیت های خود خواهانه
درمان شناخته شده ای ندارد اما یک پادزهر دارد که ان را در نقطه ای از فعالیت باز می دارد و ان صداقت است
در نهایت بیماری اعتیاد مثل خدا می باشد و نمی توان تعریف کاملی از ان ارائه داد فقط باید از ان درک شخصی پیدا کرد
همه ما قبل از آشنایی با برنامه اطلاعاتمان راجع به اعتیاد محدود بود. به همین خاطر در بدو ورود به جلسه فکر می کردیم که مشکل ما فقط مصرف مواد مخدر است. پس از گذشت مدتی در برنامه به تدریج دریافتیم که اعتیاد ما چیزی عمیق تر از مصرف وسوسه انگیز و اجباری مواد مخدر بوده است.
پاسخ
مفهوم بیماری اعتیاد به نظر من بیماری اعتیاد یک نوع وابستگی عمیق روحی جسمی روانی و احساسی عاطفی هست که بواسط این وابستگی فرد هیچ گونه هیچ گونه کنترل وتعادلی بر روی موارد بالا ندارد که به عبارتی عدم تعادل در تمامی میباشد.بیماری که زیر بنای آن وسوسه واجبار می باشد (دلیل وسوسه: هدف وسوسه برقراری آرامش و فرار از وضعیت موجود می باشد) دلیل بوجود آمدن وسوسه آشفتگی درون من می باشد. این بیماری مزمن لاعلاج و حتی کشنده است عوامل آن نامشخص است می تواند گذشته من ضربه های روحی روانی وخله عاطفی و کمبود مسایل ژنتیکی می باشد و سرکوب احساسات باشد . شاخه های متعددی از قبیل تاییدطلبی . لذت طلبی. پرتوقعی. تنبلی. خودمحوری. بی تفاوتی. عدم ناصداقتی که ریشه همه انها ترس میباشد . ترس از دست دادن چیزی .ترس از بدست نیاوردن چیزی. برای من وابستگی فیزیکی احساسی روحی و روانی وعادت کردن به هر چیز و بر هر حالت رفتاری . بیماری اعتیاد یعنی به دونبال چیزی متفاوت بودن برای پر کردن خله روحانی.بیماری اعتیاد یعنی در دنیای غیرواقعی زندگی کردن . بیماری اعتیاد یعنی فرار از واقعیت وبا توهمات زندگی کردن . بیماری اعتیاد یعنی داشتن آگاهی و نداشت عمل. پس امروز آزادی من در گرو اصلاح رفتارهای اعتیادی_
پاسخ
بیماری اعتیاد یعنی تکرار عادت ازروی اجبار و بدون اراده.
اعتیاد خود رابه شکلهای مختلف نشان می‌دهد که یک شاخه اش مصرف مواد مخدراست و جمعی از نقصهاوضعف ها که در درون ما است،  از ما تشکیل یک بیمارداده به نام بیماری اعتیاد،که این‌ها دردرون مابه عامل مخربی درآمده وباعث شده سست اراده شویم،خواستهای جسمی است که مارا همیشه با وسوسه مواجه کرده است.
بعد از هر وسوسه چیزی که به دنبال دارد اجبار است که در جسم و روح و در فکر ما تاثیر مستقیم گذاشته‌است.
بیماری اعتیادتعادل برای تمام قسمتهای زندگی وروحی روانی وجسمی مامی باشد که اینها همه باعث شده و می‌شود که مادست به یکسری عادتهای خودمحورانه بزنیم.
اعتیادیک سیاه چال بزرگ است ازترسها که زندگی ماراتحت تاثیر خود قرارمی دهد یعنی کسی که دائما به خودش گیرمی دهد.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان