امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 14 : چه احساساتی در رابطه با این نواقص خود تجربه می کنم ؟
سوال 14 :  چه احساساتی در رابطه با این نواقص خود تجربه می کنم ؟ آیا سعی می کنم که بعضی احساسات خود را توسط عمل از روی نواقصم سرکوب کنم ؟ 
پاسخ
من بعد از مصرف نواقصم یک یا چند احساس را تجربه می کنم
مثلا بعد از خشم اول ترس را احساس می کنم و بعد انتقام و خود ازاری و سرزنش خودم و احساس تنهایی و یا احساس قدرت
قسمت دوم : مثلا شخصی پشت سر من حرف زده 
 احساس ترس و نا امنی من را فرا می گیرد و من برای سرکوب احساس بی ارزشی و نا امنی و ترس از روی نقص انتقام عمل می کنم  یا برای سرکوب احساس تنهای و ترس و خلاء از روی نقص شهوت رانی عمل می کنم  برای سرکوب احساس گناه از روی نقص محکوم کردن خود و خود ازاری- برای سرکوب کردن احساس خجالت از روی نقص نا صادقی عمل می کنیم
پیام سوال : خیلی اوقات وقتی از روی نواقص عمل می کنیم حالت شدید سرخوردگی ( حقارت 
 گناه و خجالت ) پیدا می کنیم و اولین کاری که به ذهنمان می رسد این است که با سرپوش گذاشتن روی این احساسات انها را سرکوب کنیم تا ان نواقص را از خود و دیگران پنهان کنیم البته کار درست این است که این احساسات را بیان کنیم  اما بیشتر برای سرکوب احساس سرخوردگی سعی در کنترل نواقص خود می کنیم
اما ما باید یاد بگیریم در رابطه با برخی از نواقص خود موقعیت شناسی را تصور کنیم با اینکه در خطر معرض استفاده از روی نواقص قرار می گیرم اما از روی ان نقص عمل نمی کنم مثلا تصور می کنیم در شرایط دعوا قرار داریم ولی ما از روی خشم عمل نمی کنیم- از خود می پرسیم اگر از روی ان عمل نکنیم چه احساسی در ما شکل می گیرد 
 اگر این تمرینات ذهنی را انجام دهیم در مسیر قدم ششم هستیم 
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان