امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 5: آیا نواقصی دارم که فکر می کنم ، امکان ندارد که برطرف شود ؟ آنها چه هستند ؟
سوال 5:  آیا نواقصی دارم که فکر می کنم ، امکان ندارد که برطرف شود ؟ آنها چه هستند ؟ چرا فکر می کنم که امکان ندارد که این نواقص برطرف شوند ؟ 
پاسخ
انهائیکه در من نهادینه شده مثل خشم  انهائیکه ابزار من هستند مثل دروغ گویی و دغل  انهائیکه لذت بخش است مثل پرخوری و شهوت رانی  انهائیکه از کنترل من خارج است مثل وابستگی -
چرا فکر می کنم برطرف نخواهند شد : چون همیشه با زور خودم به جنگ انها رفته ام و شکست خورده ام 
 کنترل کردم و دوباره استفاده کردم  و این شکست خوردن من باعث شد تا باورم خراب شود و من گاهی فکر می کنم هرگز برطرف نخواهند شد
پیام سوال : این در من معتاد یک باور است که قابلیت تغییر ندارم و فکر می کنم تعدادی از نواقصم ماندگار است و برای همیشه با من است و من مجبورم تا اخر عمرم از روی انها عمل کنم  اما من با درنظر گرفتن تغییرات و نواقصی که دیگر از انها استفاده نمی کنم به فرایند بهبودی اعتماد داشته باشم و بدانم همان خداوندی که مواد مخدر را از من گرفت می تواند بزرگترین و قدرتمند ترین نواقصم را نیز بگیرد و در واقع هدف قدم ششم افزایش روز افزون تمایل و امادگی من برای تغییر است و من نباید تمام مسائل را اززاویه  دید خودم بنگرم و توانایی خداوند را با خودم مقایسه نکنم 
 یادمان باشد که اصول روحانی چکش نیستند و بلکه سمباده هستند و به ارامی روح ما را صیقل می دهند 
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان