امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حرکت به جلو سوال 24 : کار کرد قدم پنجم چگونه فروتنی و خویشتن پذیری مرا افزایش د
  حرکت به جلو 

سوال 24 :

کار کرد قدم پنجم چگونه فروتنی و خویشتن پذیری مرا افزایش داده است 
پاسخ
فروتنی : وقتی ما در قدم چهارم خود را مورد بررسی و ارزیابی همه جانبه قرار دادیم و می دهیم و در قدم پنجم این ارزیابی را گسترش داده و شروع به کنکاش در مورد چگونگی دقیق خطا هایمان ( نواقص  اعتقادات و باورها  انگیزه ها  الگو های رفتاری )کردیم و این مسئله باعث شد امروز نقاط قوت و ضعف خود را تشخیص دهیم و ببینیم که شخصیت ما جنبه های متفاوتی (هم خوب باشیم . هم بد باشیم هم می توانیم خدمت کنیم و گذشت داشته باشیم عشق بدهیم و هم خسارت بزنیم نفرت بگیریم و دیگران را فراری بدهیم )دارد و ما در این قدم شروع به ارتقاء جنبه های مثبت خود کردیم -
خویشتن پذیری : به معنای واقعی این است که ما همینگونه که هستیم خوبیم ( هواسمان باشد خویشتن پذیری را با انکار اشتباه نگیرم و دست اویزی برای رشد نکردنمان نباشد )و ما متوجه می شویم زمانی به فروتنی می رسیم که خویشتن خویش را پذیرفته باشیم و فروتنی و خویشتن پذیری در دل هم هستند و این مسئله ما را متعهد می کند اگر خطایی کردیم در صدد جبران ان باشیم و خودمان را پست تر از دیگران ندانیم و اگر کار خوبی کردیم خود را برتر از دیگران نبینیم  یعنی در تماس دائم با واقعیت خود باشیم  در قدم پنجم وقتی اقرار کردم و انکار کردم و برای رفع انها دست به دامن نیروی برتر و راهنما شدم نمونه ای از فروتنی بود
قدم پنجم به من نشان داد چی هستم نه انچه که تصور می کردم یا دوست داشتم باشم
ما عادت داشتیم به همه چیز تک بعدی نگاه کنیم که این قدم با عینک فروتنی و خویشتن پذیری نگاه ما را عوض کرد
غرور لایه بیرونی ----
فروتنی لایه درونی که از جنس خداوند است 
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان