امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 13 : کارکرد قدم پنجم چگونه به من کمک میکند تا راه های جدیدی برای ایجاد و توسعه ر
سوال 13 : کارکرد قدم پنجم چگونه به من کمک میکند تا راه های جدیدی برای ایجاد و توسعه روابطم پیدا کنم ؟ 
پاسخ
تجربه خوب و منحصر به فرد که در یک رابطه اعتماد ارامش و امنیت را احساس میکنم که حاصل رابطه با راهنما و قضاوت نکردن او در مورد من است  اکثر روابط ما مشروط است و نباید اینگونه باشد یعنی من کسی را دوست داشته باشم به شرطی که طرف همانگونه که من میخواهم باشد بفهمم که کسانی هستند که من را همینطور که هستم دوست دارند ( راهنما )و گرفتن رهجو هم تمرین خوبی است  در حالیکه او از خرابکاریش میگوید تو برایش احساس امنیت درست می کنی و این بر عکس گذشته است که ما فقط به دنبال روابطی بودیم که برایمان سودی داشته باشد و فکر میکردیم که کسانی که ما را تایید میکنند فقط ما را دوست دارند و بر عکس  قدم پنجم تمرین خوبی است تا من بفهمم که همینطوری که هستم خوبم یعنی دنبال قداست نباشم  ما نباید خانواده  دوستان  رهجو  همسایگان  همکاران و مردم اجتماع را بدلیل انکه انگونه که من میخواهم نیستند مورد قضاوت قرار بدهم بلکه باید انها را به عنوان یک انسان ازاد مختار ببینم مثلا اگر در روابطم حقیقت تلخی را به من گفتند سریعا به دنبال قطع روابطم نباشم  ترس از صدمه خوردن را کنار بگذارم  از برقراری روابط نترسم  خودم را در جمع مطرح کنم ( البته خودم را قربانی نکنم )- از انزوا و تنهایی بیرون بیایم  جاها و افراد جدید را امتحان کنتم  من دیگر نباید با ایجاد ترس در روابطم برای خود احترام کسب کنم  چون این باعث می شود تا انها نتوانند به من اعتماد کنند  قدم پنجم باعث می شود تا من هم به دیگران اعتماد کنم ( به وسیله تمرین اعتماد به راهنما )و از این اعتماد حال خوب به دست بیاورم و مورد اعتماد دیگران نیز قرار بگیرم  در قدم پنجم یاد گرفتم که دیگر به خاطر ترس احساسات را سرکوب نکنم و به تنهایی پناه نبرم و بدانم کسی مرا قضاوت نمی کند اگر قضاوت می کند مشکل در اوست  از همه مهمتر اینکه یاد گرفتم به جای تمرکز بر روی خطا های دیگران و یا گذشته خودم به چگونگی دقیق خطا هایم بپردازم و الگویی درست را در روابطم جایگزین کنم  به دیگران نزدیک شوم و اجازه بدهم دیگران نیز به من نزدیک شوند - ................
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان