امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال55: کدام نقص اخلاقی بیشترین نقش را در روابط من دارد ( عدم صداقت ، خودخواهی.......
Heart 
سوال55: کدام نقص اخلاقی بیشترین نقش را در روابط من دارد ( عدم صداقت ، خودخواهی ، کنترل سوءاستفاده ، غیره ..... ) ؟ 
پاسخ
در هر رابطه من یک نقص و یا چند نقص مشهود است
مثلا در خانواده : توقع 
 حق به جانبی  کنترل  خود خواهی  سواستفاده
دوستان : توقع -کنترل 
 زود رنجی  عدم صداقت  وابستگی
صاحب کار و همکاران :کنترل 
 توقع  خود خواهی و خودمحوری  سواستفاده 
پاسخ
با سلام....
در مورد این سوال از هر کدام از نقصها کمی تا قسمتی را دارم.
در رابطه هایم بیشترین نقص من اینستکه خود واقعیم نیستم و ترس از اینکه از دیگران پایین تر به نظر برسم باعث میشود ار نواقص اخلاقی مثل دروغ، ماسک، ناصادقی، غیبت، مظلوم نمایی، تایید، منفعت طلبی، لودگی، تکامل پرستی، در آب نمک خواباندن، گُنده پاره کردن و غیره استفاده میکنم تا مالکیت آن رابطه را بدست آورم.

در بحث خانواده سرویس بیش از حد دادن برای اینکه زیر سوال نروم و از محوریت خارج نشوم و یا چون همسرم قانع است محبت نمی کنم یا به مسافرت نمیبرم.
در بحث کار باید از کار صحبت کنم ولی از حاشیه ها صحبت میکنم.
در بحث رفاقت طرف رفیق میخواهد بابا بزرگ نمیخواهد. و یا طرف مقابل را جوری در تنگنا قرار میدهم که مجبور شود با من رفاقت کند.
من یک نگاه و جهان بینی خاص خودم را دارم و فکر میکنم همه باید مثل من به جهان نگاه کنند یا درکی که من از NA دارم فکر میکنم همین یک درک درست است.

کدام رابطه را وقتی با نقص بدست آوردم ماندگار شد؟ در راتباطات نقصهای اخلاقی دنیای ما را آلوده میکند.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان