امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال53 : آیا نسبت به افرادیکه با آنها نشست و برخاست داشتم ، شخصیتم تغییر می کرد .....
Heart 
سوال53 : آیا نسبت به افرادیکه با آنها نشست و برخاست داشتم ، شخصیتم تغییر می کرد و آدم متفاوتی می شدم ؟ 
پاسخ
بله در یک روز چند رفتار متفاوت را در خانواده و یا محل کار و یا بین دوستان به اجرا می گذاریم : کتاب پایه L خانواده های ما اکثرا از رفتارهای ما گیج و حیران می شدند )- در محل کار اجازه صمیمی شدن می دهیم بعد از یک هفته منفجر می شویم
پیام سوال: همانطور که در سوال اول بخش روابط بررسی کردیم به علت تضادهای شخصیتی عدم ثبات رفتاری و دور بودن از اصل روحانی خویشتن پذیریو رنجش از خود و دیگران در هر جمع و مکان و موضاعات خاصی که قرار می گرفتم متفاوت رفتار می کردم و همیشه تحت اسارت احساسات دیگران قرار می گرفتم و در واقع عدم ثبات در الگوهای رفتاری سالم و نداشتن چهرچوب رفتاری نشناختن خود واقعی ام و عدم شناخت از توانیهای خود و نداشتن اعتماد به نفس باعث می شد که رفتارهای متفاوتی انجام دهم 
پاسخ
با سلام....
این سوال دو وجه دارد.
وجه اول: جایکه مثلا برای انجام کار اداری وارد یک اداره یا سازمان میشوم و باید مُبادی آداب رفتار کنم مثل ثبت نام فرزندم در مدرسه که منظور سوال نیست.
وجه دوم سوال: جاهایکه اخلاق ، صفات ، منش ، و روحیات من بنا بر حسب منافع ام سریعا با افراد هماهنگ میشود و تغییر جهت ناگهانی از شخصیتی به شخصیت دیگر میدهم و یک قالب شخصیتی ثابت ندارم و نشان از خالی بودن من است و حرفی برای گفتن ندارم.

خوب است که قالب و چهارچوب شخصیتی داشته باشم و خود واقعیم باشم و شرایط بیرونی نباید روی شخصیت درونی من تاثیر بگذارد.

ما روزانه با یکسری افراد سر و کار داریم و بخاطر آنهاست که یکروز خوب هستیم و یکروز بد هر جایی که باب میل مان است خوب عمل میکنیم و جایکه باب میل مان نیست وارد جنگ میشویم.
من بخاطر جلب نظر طرف مقابل یا برای اینکه به خواسته ام برسم خودم را شبیه طرف مقابل میکنم من آگاهانه اینکار را میکنم چون منافع خودم در الویت است و از شخصیتها و کارکترها به عنوان یک ابزار برای رسیدن به اهدافم استفاده میکنم و سریعا با افراد هم شخصیت میشوم به همین خاطر خیلی زود از یک شخصیت آرام و با ادب تبدیل به یک شخصیت خشمگین و بی ادب میشوم چون ثبات شخصیتی ندارم.

من باید یک چهارچوب شخصیتی درست قابل قبول ، با ثبات و با احترام و همیشگی از خودم داشته باشم تا با اطرافیان به مشکل نخورم.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان