امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 52 : آیا رابطه ای را حتی اگر امکان اصلاح و حفظ آن وجود داشته ، به هم زده ام ؟
Heart 
سوال 52 :  آیا رابطه ای را حتی اگر امکان اصلاح و حفظ آن وجود داشته ، به هم زده ام ؟ 
پاسخ
بله اکثر رابطه های را که بهم زده ام امکان حفظ و اصلاح انها وجود داشت  (رابطه با فامیل  دوستان  همکاران خانواده  رهجو  راهنما  صاحب کار  دوستان نزدیک بهبودی -)
من از بچگی یاد گرفتم که هیچ وقت به فکر اصلاتح و حفظ روابطم نباشم و باید همیشه دروابط طبق میل و نقشه من پیش می رفت در غیر این صورت قطع می کردم 
 همیشه اکثر روابطم مقطعی بود و با این باورها که سواستفاده می کند  پر رو است  منفعت ندارد روابطم را به هم می زدم -
نکته : در واقع رنجش هایم 
 ندیدن نقش خودم  ودر نظر نگرفتن احساسات دیگران باعث عدم تلاش من برای اصلاح و حفظ روابط می شد -
پیام سوال : به علت خودخواهی و خود محوری اکثر روابط ما دچار چاش می شد و اولین گزینه برای ما قطع روابط بود و بعد هم انزوا تا انتخاب بیمارگونه بعدی 
 اما در برنامه بر عکس ان عمل کردیم و وقتی رابطه ما با راهنما و رهجو و یا دیگران دچار چالش شد نهایت سعی خود را برای اصلاح و حفظ ان کردیم مثلا حتی اگر متوجه شدیم که دیگر راهنمایمان برایمان کار نمی کند مدت زیادی دعا کردیم مشورت کردیم و با خود او صحبت کردیم و در نهایت اگر جواب نگرفتیم تصمیم به عوض کردن مسیر کردیم
پاسخ
با سلام....
مفهوم سوال میخواهد بگوید خودم هیچوقت تمایل به تغییر ندارم و همیشه دوست دارم دیگران را تغییر بدهم یا میخواهم دیگران تغییر کنند و این برداشت خودمحورانه بصورت یک سلاح عمل میکرد و بجای اینکه یک رابطه در حال مرگ را احیاء کنم آنرا میکشتم.

زمانی میشود یک رابطه را حفظ کرد که به اهمیت آن پِی ببرم تا بتوانم بودنش را به نبودنش ترجیح دهم پس بهتر است صادقانه و با شهامت احساسات خوب یا بد خود و همچنین دلایل خود را در آن رابطه نگاه کنیم و آنرا بیان کنیم و به ارزشها و اعتقادات و احساسات طرف مقابل هم توجه داشته باشیم و از الگوهای رفتاری بیمارگونه ایی که همیشه به من میگوید: تا از کسی مُکَدَر شدی فرار کن و دنبال جایگزین بگرد و دنبال اصلاح رابطه نباش تبعیت نکنیم.
حتی اگر بدلیل درستی خواستم رابطه ایی را قطع کنم ابتدا کمی رها کنم و بروم حتما قضاوتهای بیمارگونه خود را چک کنم و اگر به این نتیجه رسیدم که باید رابطه را قطع کنم این شهامت را داشته باشم بروم و با آن شخص مشکلاتم را صاف کنم و بعد رابطه را قطع کنم. 
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان