امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 42: آیا برای ایجاد تعهد مشکل دارم ؟ توضیح دهید .
Heart 
 سوال 42: آیا برای ایجاد تعهد مشکل دارم ؟ توضیح دهید . 
پاسخ
بله چون فکر می کنم تعهد مسئولیت می خواهد یا من از پس ان بر نمیام  از کلمه تعهد رنجش دارم کلمه تعهد تجربه تلخ دوران کودکی  تحصیل و نظام و غیره است  احساس می کنم تعهد من را محدود و دست وپایم را می بنند  و من به علت خود محوری نواقص و لذت طلبی همیشه از چهارچوب فرار می کنم -= احساس می کنم تعهد ازادی من را می گیرد  من همیشه دنبال تعهد سود دار هستم  فکر می کنم تعهد حرکت .تلاش و مسئولیت پذیری می خواهد و من تنبل هستم  ایجاد رابطه سالم تعهدو مرزبندی و چهارچوب سالم می خواهد و من مشکل دارم برای همین اکثر رابطه های من یلخی دنبال می شود و بعد از مدتی قطع می شود هرجا در ان تائید و دمت گرم باشد تعهد می دهم و اجرا میکنم  در خانواده یا کار و در اجتماع می خواهی صمیمی شوی باید تعهد بدهی البته به خودت و اعتقادات سالم  
پاسخ
با سلام....
بله!!!!
تعهد : قبول مسئولیت
قبول مسئولیت : دل کندن از خودخواهی ، لذتها ، نواقص ، شناخت ، و پایبندی به اصول ، ارزشها و اعتقادات ، صداقت با خود و دیگران.

مشکل من برای ایجاد تعهد اینستکه اصول ، ارزشها و اعتقادات خودم را با ارزشهای دیگران منطبق میکنم و از خودم شخصیت ثابت و سالم ندارم بخصوص هر کجا که پای پول در میان باشد

امروز قبل از اینکه بخواهم رابطه ایی را شروع کنم (هر رابطه ایی) و بخواهم اصل تعهد را به اجرا بگذارم باید ببینم نسبت به ارزشها و اعتقاداتم پایبند هستم یا اینکه از سر اجبار یا مثل زمان مصرفی باری به هر جهت میباشم.

زیر بنای تعهد ارزشها و اعتقادات سالم است اما من برای رسیدن به هدفم براحتی پا روی ارزشهای خود میگذارم و انتخابی و بسته به شرایط عمل میکنم تا به هدفم برسم یعنی موقعیت و شرایط را به اصول ترجیح میدهم اصول NA بیشترین کاربردش برای مواقعی ست که شرایط وفق مراد نیست و من پُر از وسوسه هستم.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان