امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 31 : از چه چیز یا چه کسی می ترسم ؟ چرا ؟
Heart 
" ترس "

سوال 31 :  از چه چیز یا چه کسی می ترسم ؟ چرا ؟ 
پاسخ
در این سوال اسامی ترسهای خود را در تراز نامه می نویسیم و سپس دلیل ان را بررسی می کنیم  در این بخش ما لازم است ترس خود محورانه را از وجودمان ریشه کن کنیم تا دیگر نیروی برای انهدام و خراب کاری نداشته باشیم
بعضی از ترسهای ما :

ترس از ناشناخته ها 
 ترس از درد  طرد شدن  تنها ماندن  مسئولیت پذیری  اینده  تعهد  بزرگ شدن  موفقیت  شکست  قضاوت  کم اوردن  مسخره شدن  تائید نشدن  از دست دادن چیزی  بدست نیاوردن چیزی  بی پولی  تاریکی
چرا می ترسم :
نا شناخته بودن 
 قضاوت ها  باورهای غلط  خرافات  ایمان نداشتن  نپذیرفتن و دست کم گرفتن خودم  به چیزهای بی خودی بها دادن  توهم  فرار کردن  تغییر نمی کنم  چیزهای جدید و نو هستند  بی ارزش شدن  از تائید نشدن  حرف دیگران
چکار کنم که نترسم:
باورها را عوض کنم 
 قوی کردن ایمان  خود باوری  شرجه زدن بر بعضی از تر سها  دعا کردن  روبه رو شدن  بها ندادن  و اجازه ندادن به ذهن به ساخت ترس های غیر واقعی  شناخت و اگاهی پیدا کردن  نقش و سهم خود را انجام دادن  برقراری ارتباط صحیح با خدا  بالا اوردن قدرت جسمی و روحی و اعتماد به نفس  جبران خسارت  خدمت
پاسخ
با سلام....
هر گاه قوه ادراک وجود ما نسبت به واقعه ایی این استنباط را بکند که یکی از امنیتهای ما در معرض خطر قرار گرفته حالتی را تجربه میکنیم که به آن ترس میگوییم.

ترس به خودی خود نه تنها چیز بدی نیست بلکه میتواند در شرایط مختلف از تمامیت ما محافظت و مراقبت کند و حامل پیام هستند اما در ما معتادان به دلیل رفتارهای بیمارگونه از حالت طبیعی خود خارج شده و کارکرد آن برایمان دچار اختلال و بی نظمی شده و رفتارهای ما را کنترل و هدایت میکنند.

به سه دلیل ترس در ما شکل میگیرد.
۱- هر وقت اتفاقی بیافتد که فکر کنیم قرار است چیزی را از دست بدهیم مثل: آبرو ، گمنامی ، رهجوها ، دوران جوانی ، سلامتی و پاکی ، نزدیکان و عزیزان و غیره.....

۲- اتفاقی که باعث شود تصور کنیم آنچه را که میخواهیم بدست نمیاوریم مثل: عدم توانایی در حفظ پاکی ، درستی و درستکاری ، صداقت ، رشد مالی ، تکرار اشتباهات ، خوب صحبت کردن در جمع ، ایجاد رابطه سالم ، تعهد به خانواده و غیره....

۳-اتفاقاتی که در شُرف وقوع هستند و فکر میکنیم نمیتوانیم جلوی وقوع آنها را بگیریم مثل: مرگ و باورهای مربوط به آن ، کار نادرستی انجام دادیم یا میخواهیم انجام دهیم که عاقبت خوشی ندارد ، مصاحبه برای گرفتن کار ، قرار گرفتن با مصرف کننده زیر یک سقف آنهم تنها ، انتقام گیری ، از دست دادن شغل ، انتخاب یا از دست دادن همسر ، پست ، خانه و کاشانه و غیره.....
خیلی از این ترسها هرگز اتفاق نخواهند افتاد و فقط زاییده تصورات باطل و باورهای غلط من است و غیر واقعی است در مقابل خیلی از آنها واقعی است و حاصل اعمال و رفتار من است اما چیزیکه در ترسها مرا سرویس میکند مخفی نگه داشتن آن است ور این سوال به کمک تراز و راهنما ترس خود را بازگو کرده آنرا شناسایی کرده و جلوی رشد آنرا میگیرم تا کار احمقانه ایی انجام ندهم که مشکلات خودم را بیشتر کنم.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان