امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 24 : چه کسی یا چه چیزی احساسی را در من برمی انگیخت ؟ آن احساسات چه بودند ؟ ....
Heart 
سوال 24 :  چه کسی یا چه چیزی احساسی را در من برمی انگیخت ؟ آن احساسات چه بودند ؟ در چه موقعیتی بودم ؟ نقش من در هر یک از آن شرایط چه بود ؟ 
پاسخ
قسمت اول سوال :اشخاص : جنس مخالف  فامیل  همسایه ها  مردم عادی-  کسانی که از انها رنجش دارم  رفتار اشخاص  دوستان نزدیک  راهنما  رهجو  همسر و خانواده  همکاران  خودم و رفتارهایم -
ارگانها: که از انها رنجش دارم مثل ( پلیس 
 دادگاه  نهادها  بسیج و غیره )
چیزها : فوتبال 
 فیلم های مختلف  ماشین و خانه و مادیات  گوش دادن به موسیقی  مذاهب و مکاتب مختلف  خداوند
قسمت دوم سوال » ان احساسات چه بودند ؟ به سوال 1 بخش احساسات مراجعه شود
قسمت سوم سوال : موقعیت من : زمانی 
 مکانی  روحانی  احساسی  جسمانی  عاطفی  روانی  ایا زمان و مکان موقعیت مناسب بود ؟ چه چیز را یادم می اورد ؟
قسمت چهارم سوال : نقش من : خود محوری 
 خودمشغولی  خود محق دیدن  خودخواهی  توقع و اصرار ورزیدن و عصبانیت و جنگ  واکنشهای نا معقول به احساسات  بروز دادن احساسات به شکل نا سالم - 
پاسخ
با سلام....
NA در مورد احساسات بشری و عادی کاری نمیتواند انجام بدهد ما انسان هستیم و احساسات بشری متفاوتی را تجربه میکنیم. اما برای اینکه بار انجمن را کم کنیم، فقط باید احساسات بیمارگونه برانگیخته شده ام را بنویسیم.
مثلا ما در مقابل بستگان ، همکاران ، خانواده مان همیشه متعصبانه برخورد میکنیم.
تعویض شغل ، عروسی کردن ، طلاق ، تعویض راهنما ، مرگ عزیزان میتواند احساساتی در ما برانگیزد.
اگر چیزی یا کسی احساسی در ما بوجود میاورد ما نباید دنبال آن چیز یا شخص برویم بلکه به احساساتمان توجه کنیم.
مثلا از من انتقادی میشود که مستقیما به یکی از احساسات من خورده حالا از اینجا به بعد دردسر من شروع میشود که میخواهم از خودم دفاع کنم چون احساس خیطی یا حقارت به من دست داده شروع میکنم به استفاده از ابزارهای بیماری مثل ترور طرف ، مسخره کردن طرف ، یا گرفتن رنجش.
تعریف شخصی من از احسات: تجربه کردن حالتی که حاصل برداشت من از یک اتفاق که آنهم بر آمده از باور و اعتقادی که نسبت به آن اتفاق دارم. یعنی اگر باور من بگوید اگر از تو انتقاد شود باعث کوچک شدن تو میشود من احساس ناخوشایندی نسبت به آن شخص و خودم پیدا میکنم نقش من در آن شرایط اینستکه فروتنی بخرج نمیدهم مقاومت میکنم خودم را نمیپذیرم اگر مقاومت نکنم شعورم فعال میشود و شعور یعنی تشخیص احساس واقعی از غیر واقعی.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان