امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 22: چرا سعی می نمودم که احساسات خود را سرکوب و خفه کنم ؟
Heart 
سوال 22: چرا سعی می نمودم که احساسات خود را سرکوب و خفه کنم ؟ 
پاسخ
بدلیل اینکه هیچگاه ماهیت واقعی احساساتم را نمی دیدم و احساساتم را نمی شناختم به دلیل اینکه برای احساس کردن مجدد انها و پذیرفتن و روبه رو شدن با انها مشکل داشتم  به دلیل اینکه توانایی و تمایل برای بروز و تجربه کردن انها را نداشتم  خجالت می کشیدم احساسات را بروز دهم ( فیلم و گریه و بچه بوسیدن رقصیدن تو جمع )  غرور و باورهای غلط مثل مرد گریه نمی کند 
احساساتی که خاطره خوبی از انها ندارم سرکوب می کنم 
 می ترسیدم مورد تمسخرو قضاوت  دیگران قرار گیرم  از بچگی یاد گرفتم احساساتم را خفه کنم و بروز ندهم -
پیام سوال : بهترین راه برای مواجه شدن با احساسات تجربه کردن انها و بیان کردن انهاست 
 من باید یاد بگیرم که احساسات واقعی خو.د را سرکوب نکنم و بدون هیچ ترسی انها را بیان کنم  من باید بدانم بازگویی و نام بردن از احساساتمان برای بهبودی بسیار اهمیت دارد 
پاسخ
با سلام....
خلاء درونی دارم و میخواهم کمترین نباشم ، من بلد نیستم از راه درست با احساساتم با احساساتم روبرو شوم و همیشه دید دیگران از من مهمتر از خود واقعیتم است و با قضاوت دیگران درگیر میشوم.
در خدمت وقتی از من انتقاد میشود چون وجهه NAایی من ( سن پاکی یا رزومه خدماتی) من بزرگتر از بهبودی شخصی ام میباشد به مشکل میخورم بعد با حمله به اشتباه دیگر خدمتگزاران ، توجیه و بهانه و فرار از مسئولیت سعی میکنم احساس خیط شدن رو پوشش بدهم.
وقتی احساسات بد را اقرار نمیکنم راهی نمیماند جز سرکوب آنها.
گاهی چون پذیرش واقعیت را ندارم یا نحوه ابراز احساساتم را بلد نیستم یا روشی مناسب برای روبرو شدن با آنها را ندارم و متوجه نیستم اینها احساسات طبیعی بشری هستند ممکن است واقعی باشد یا نباشد با روشهای مختلف برای خاموش کردن این احساسات دست به کارهای احمقانه میزنم.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان