امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 21: برای احساس کردن مجدد چه احساسی ، بیشترین مشکل را دارم ؟
Heart 
سوال 21: برای احساس کردن مجدد چه احساسی ، بیشترین مشکل را دارم ؟ 
پاسخ
بیان احساس دوست داشتن به اطرافیان  دیدن و روبه رو شدن با احساس کم اوردن در گذشته  احساس کم اوردن امروز جلوی کسی  بیان کردن احساسات واقعی به راهنما  احساس کردن بعد از سوتی دادن و خراب کردن یک موضوعی  روبه رو شدن با نتیجه شکست ها  وقتی کسی در موردم تراز می گیرد و یا نواقص من را می گوید
پیام سوال : من همیشه یاد گرفتم به محض اینکه احساس بدی در من شکل می گیرد به جای انکه عاقلانه برخورد کنم و ان احساس را یکی دو بار مجدادا تجربه کنم تا برطرف شود سریعا به یک شکل نادرستی ان را سرکوب و خفه می کنم و اجازه احساس مجدد را به خودم نمی دهم 
 و در واقع به جای احساس مجدد روی ان سرپوش می گذارم  اما امروز باید یاد بگیرم که تمام احساس خوب و بد خود را تجربه کنم و حتی اگر ان احساس متعفن کم اوردن باشد اجازه بدهم و ان را تجربه کنم تا در من به صورت رنجش نهادینه نشود
مهم این است : من باید بگیرم به جای فکر کردن ارزش یابی و تجزیه و تحلیل فقط احساسات را بشناسم و انها را مجددا تجربه کنم و از روی احساسات منفی عمل نکنم و فقط انها را بیان کنم 
پاسخ
با سلام....
خیلی از احساسات دردناک حقیقتِ زندگی ما هستند و ما گاهی از آنها فرار میکنیم ما معمولا مالک احساسات مان میشویم آنها را بدوش میگیریم و تا مدتها با خودمان حمل میکنیم.
کسیکه دوستش دارم هر دفعه مرا تحویل نگیرد به مشکل میخورم ، احساس حقارت و به حساب نیامدن ، احساس سوءاستفاده شدن ، احساس بعداز مورد انتقاد قرار گرفتن ، احساس مورد اعتماد قرار نگرفتن ، احساس اینکه بیکار شوم چه میشود ، تایید نشدن ، اینکه روزی واقعیتهای درونم بر ملا شود ، و غیره 

من با احساسات بد همیشه مشکل دارم مسئله این است که این احساسات ممکن است در زندگی من همیشه وجود داشته باشد حالا یا خودم باعث آن شدم یا نشدم اما چرا توقع دارم هیچوقت نباید حالم بد شود مسئولیت من در قبال این احساسات اینستکه آنها را سرکوب نکنم و واکنشهای بیمار گونه از خودم نشان ندهم و با تراز احساسات نقش خودم را پیدا کنم و برای آنها به کمک راهنما کاری کنم.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان