امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال14: ناصادقی من چگونه به شدت این رنجشها افزوده است ؟
Heart 
سوال14:   ناصادقی من چگونه به شدت این رنجشها افزوده است ؟ 
پاسخ
 سپاس شده توسط ssaeedg
در این سوال من متوجه می شوم که چگونه به عنوان یک معتاد خود فریب بعد از رنجش هایم به خود و دیگران دروغ می گفتم و ناصادقی می کردم تا رفتار و ادامه دار کردن رنجش را برای خود توجیه کنم  و در نهایت پیام سوال این است که من همیشه توقع داشتم دیگران در مقابل رفتار ناسالم من رفتار سالمی داشته باشند و حق اشتباه را برای دیگران هرگز قائل نبودم مثلا چون همسرم زن من است و من مرد هستم من می توانم به او زور بگویم ولی او حق ندارد اعتراض کند و یا به من بی احترامی بکند و در غیر این صورت من رنجش می گرفتم  من در این سوال باید تا بی نهایت صادق باشم و ببینم که چگونه خودم را فریب داده ام 
پاسخ
 سپاس شده توسط sara.j ، ssaeedg
با سلام....
ناصادقی من: فرار کردن یا ندیدن حقیقت در ماجرا و موضوع پیش آمده و توجیه و بهانه هایی که برای موجه جلوه دادن خودم آوردم.

ناصادقی من: پافشاری من روی اعتقاداتی که با واقعیتها متطبق نیست ، ندادن حق اشتباه به دیگران و دیگران را کامل فرض کردن ، دیگران حق رنجش از من را ندارند ، من همیشه وقتی کنار دیگران قرار میگیرم میخواهم دیگران هم مثل من بفهمند مثل من حرف بزنند و مثل من رفتار کنند و همه چیز را از دید من نگاه کنند ، نقش طرف مقابل را آنقدر بزرگ جلوه میدادم و بزرگ نمایی میکردم که دیگر نمیتوانستم آنرا کوچک ببینم.

هیچوقت به ماجراها و اتفاقات درست و صادقانه نگاه نمیکردم و این ناصادقی ها رنجشهایم را زیاد کرده بود.مسئولیت اعمال و رفتارم به عهده نمیگرفتم و دائما تراز دیگران را میگرفتم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ssaeedg

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان