امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 13: انگیزه ها و اعتقاداتی که باعث شد تا من در آن شرایط به این شکل عمل کنم ، چه
Heart 
سوال 13:  انگیزه ها و اعتقاداتی که باعث شد تا من در آن شرایط به این شکل عمل کنم ، چه بودند ؟ 
پاسخ
 سپاس شده توسط ssaeedg
در این سوال خیلی مهم است که من به شکل عمیق و ریشه ای به علت اینکه چرا در ان لحظه رنجش پیدا کردم و چه انگیزه و یا اعتقاد و باوری باعث شد تا در ان لحظه بدان شکل عمل نمایم بپردازم و در واقع پیام این سوال این است که انگیزه هاو اعتقادات و باورهای نا سالم باعث به وجود امدن رنجش های من هستند و من باید به دقت این انگیزه ها و اعتقادات را بررسی کنم که برای من حاوی دو سود مفید است :
1: علت رنجش های گذشته ام خود را شناسایی می کنم و از بار انها خلاص می شوم
2: پاک کردن این انگیزه ها و اعتقادات ناسالم مسیر بهبودی اینده من را هموار می کند و در واقع کمک می کند تا با اعتقادات و انگیزه ای سالم زندگی و بهبودی خود را به شکل درست و همراه با ارامش بسازم
مثال : از معلم رنجش دارم : چرا : چون در بخاری کلاس امپول گذاشتم و او من را از کلاس اخراج کرد
انگیزه : لذت طلبی ارضاع کردن تائید طلبی در بین همکلاسی ها
اعتقادات : معلم نباید جلوی بقیه من را اخراج می کرد و چون من زرنگ هستم نباید با من کاری داشته باشد 
پاسخ
 سپاس شده توسط sara.j ، ssaeedg
با سلام....
انگیزه ها: یعنی نیتها و خواسته هایی که عامل عملکرد من شده یعنی میخواستم به دنیا ثابت کنم اعتقادات من درست است و دیگران هم باید بپذیرند به همین خاطر هر حرفی زدم یا هر کاری کنم که طرف مقابل را خراب کنم تا آبرویش برود.

اعتقادات: باورها و اعتقادات و ارزشهای شخصی که داشتم و روی آنها پافشاری و اصرار میکردم که عامل عملکرد من نسبت به آن رنجش بوده و باعث مشکل شده.
یعنی یکسری باورها واعتقاداتی غلطی که در من تبدلیل به قانون شده و با واقعیتها منطبق نیستند مثل تعصب بیجا ، احساس مالکیت ، حق بجانبی ، حرف اول و آخر را در خانواده مرد میزند ، اگر هزینه با من است پس اختیار هم با من است ، (قومیتی) مثلا ما ترکها باج نمیدهیم و از این دست......
مثلا اعتقاد من این است نباید جلوی کسی کم بیاورم چون احساس بی ارزشی میکنم یا مثلا حتما باید جواب خوبی مرا با خوبی بدهند یا اصلا نباید مورد سوءاستفاده قرار بگیرم یا مورد تایید و تشویق و توجه قرار بگیرم و وقتی اینطور که میخوهم نمیشود نقص توقعات من درگیر شده و در نهایت رنجشها کنترل مرا بدست میگیرند.
پاسخ
 سپاس شده توسط ssaeedg

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان