امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال10 : چه ارزشها و اصولی برای من مهم هستند ؟
Heart 
سوال10 : چه ارزشها و اصولی برای من مهم هستند ؟ 
پاسخ
اصول و معیارهای خانوادگی به شکل درست ان  دوست داشتن و محبت کردن به دیگران  ناموس و حریم خانواده  اصول روحانی قدم ها و سنت ها و مفاهیم  راهنما  رهجو  روابطم  چیزی به نام خوبی و بدی  تجربه دیگران  خدمت کردن  کار کردن وفاداری به اصول برنامه و به عاریت ندادن ان چه فردی و چه گروهی  بخشش  خسارت نزدن به دیگران  در خدمت اجتماع بودن  و امروز یک ارزش بزرگ به نام نیروی برتر 
پاسخ
با سلام....
وقتی ما اخلاق مدار زندگی میکنیم بیشتر متوجه میشویم چه چیزهایی برایمان ارزش و چه چیزهایی برایمان اصل هستند 

امروز باید اول ارزشها را از اصول جدا کنم چون ارزشها میتوانند تغییر کنند اما اصول مثل پایه ها و ارکانها هستند و هیچوقت تغییر نمیکنند.

متعهد بودن به NA هم اصل و هم ارزش است و همه جا برایم کار میکند اما خدمت کردن در NA یک ارزش است یعنی وقتی از تعادل خارج بشم دیگر ارزش نیست یا کمک کردن به کسی در شرایطی ارزش است در شرایطی نیست

ارزشها تا زمانی ارزش هستند که روی آنها اصرار و پافشاری و تحمیل نکنم.

امروز بهتر است صادقانه خوم رو ارزیابی کنم و ببینم به ارزشها و اصول چقدر عمل میکنم چقدر شعار میدهم.  ، تعهد به خانواده برایم ارزش است و به آن عمل میکنم.
امروز باید ارزشها و اصول خودم را شناسایی و پالایش کنم و سعی کنم بر گرفته از ارزشها و اصول دیگران نباشد.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان