امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 24 : سپردن اراده و زندگی به خداوندی که خود درک می کنم ، برای من چه مفهومی .....
Heart 
سوال 24 :  سپردن اراده و زندگی به خداوندی که خود درک می کنم ، برای من چه مفهومی دارد ؟ 
پاسخ
در معنی تعریف :یعنی اینکه تا امروز نقش هدایت گر زندگیم را داشتم ولی از امروزبه بعد می خواهم هدایت شونده باشم  دست از خود محوری بردارم  پیش داوری نکنم اعتماد کنم خودم را در اختیار خداوند قرار دهم تا او طبق اراده خودش از من استفاده کند
قسمت  مشکل ان : این مفهوم در بیان و تصمیم گرفتن اسان است ولی در مرحله عمل گاهی مشکل است چون درک تسلیم شدن برایم مشکل است 
گاهی می سپاریم اما به محض اینکه شرایط دلخواه نیست سریعا دوباره کنترل را در دست خود میگیریم  گاهی هم مثلا اعتیاد و بیماری را میسپاریم اما لذت ها و روابطمان را نمی سپاریم فرزند وهمسر را میسپاریم اما کار را نمی سپاریم  گاهی به طور نامحسوس فکر میکنیم در این قسمت خاص خود بهتر از نیروی برتر عمل می کنیم اما واقعیت ان است در ان قسمت خودخواهی و خود محوریو لذت طلبی های من نهان است
پیام سوال :اکثر ما این سوال را ازخود می پرسیم حالا که چگونه اراده و زندگی خود را به خداوند بسپاریم ؟ هرچند راه معین و واحدی به دلیل درک متفاوت ما نسبت به نیروی برتر وجودندارد اما ما متوجه شدیم که برای سپردن اراده و زندگی به خداوند باید به این چند مرحله عمل کرد ...1- باید سعی کنیم با خداوند رابطه شخصی برقرار کنیم -2-از کنترل دنیای اطرافمان دست برداریم -3- باقی قدم ها و مخصوصا قدم چهارم را کار کنیم 
 4- به راهنما اعتماد می کنیم و اوست که می تواند به ما نشان دهد که چگونه از توجه به خود و منافع شخصی دست برداریم و روحانیت را محور زندگی خود قرار دهیم 
پاسخ
با سلام....
سپردن یعنی حرکت کردن ، یعنی چرا حرکت میکنم و به کجا میخواهم بروم از چه روشی استفاده میکنم ، ابزار اعتیاد یا ابزار روحانی؟؟
جایکه نتیجه برایم مهم میباشد از اراده شخصی استفاده ولی مهم است که این اراده از کجا نشعت میگیرد و زیر بنای آن چیست؟
مفهوم سپردن یعنی شناسایی سهم خود و شناسایی اراده شخصی.
حرکت با درک جدید و باورهای جدید سپردن است.  هماهنگی و همکاری با خداوند سپردن است.  دست و پای الکی نزدن برای تغییر دادن سپردن است
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان