امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 21 : آیا به خاطر تغییراتی که در اعتقاداتم در مورد ماهیت نیروی برتر رخ می دهد..
Heart 
سوال 21 :   آیا به خاطر تغییراتی که در اعتقاداتم در مورد ماهیت نیروی برتر رخ می دهد ، با خود در حال کشمکش هستم ؟ 
پاسخ
بله گاهی در اوج پرورش رابطه با خداوند هستم و او را مهربانترین موجود درک می کنم که به یک باره اتفاق طبیعی مثل سیل  زلزله و سونامی و مرگ تعدادی ادم  یا ظلم یک انسان به انسان دیگر و غیره را می بینم و سکوت خداوند را می بینم به عدالت و مهربانی او شک می کنم  یا مثلا اگر جهنم وجود ندارد پس این همه فلسفه و مذاهب و مکاتب چه می گویند و البته اکثر مواقع سهم من فرار است و به کشمکش های درونی خود پناه می برم
پیام سوال این است : ما در مسیر فرایند بهبودی به بلوغی از درک خود به خداوند می رسیم که به ما ارامش می دهد و با انس می گیریم و دائما در حال ارتباط روحانی با او هستیم و به او اعتماد می کنیم و به او خوشبین هستیم و او را احساس می مکنیم و نسبت به مهربانی و لطف او شکرگزار هستیم و حال خوبی را می گذرانیم که ناگهان به یک باره اتفاقی می افتد که کل اعتقادات ما را نسبت به او چالش می کشد و یا کلا ما را نسبت به وجود این نیرو دو دل و مشکوک می سازد 
 مثل مرگ عزیزان  از دست دادن مادیات و موقعیت های شغلی  از دست دادن چیزی یا کسی که به ان وابسته ایم بی عدالتی در حق خودمان یا دیگران یا یکسری اتفاقات که ما از درک ان عاجزیم (فلج بودن کسی و یا مرگ فجیع کسی ) در این مواقع ما به صورت طبیعی و از روی غریزه کنار می کشیم و دلسرد می شویم اما در این مواقع باید بدانیم بیشتر از پیش به این نیرو نیاز داریم و باید با او صحبت کنم و از او درخواست کنم که اگر امکان درک دلیل ان برایم وجود ندارد حداقل قدرت پذیرش ان را به من بدهد در این مواقع من باید بدانم درک من در استانه تغییرات اساسی قرار دارد و نباید فرار کنم بلکه به او نزدیک شوم 
پاسخ
با سلام....
یکی از کشمکشها وعده های تو خالی بود که در مورد نیروی برتر به من دادند وقتی آمدم جلوتر و دیدم آن وعده ها محقق نشد با خودم و خداوند وارد جنگ شدم خودم را با دیگران مقایسه میکردم و به عدالت خداوند شک میکردم.گاهی اوقات بحران و کمبود رابطه مستقیم با شرایط مملکت دارد و ربطی به نیروی برتر یا اعتیاد من ندارد.
بیاییم کارهایی که خداوند برایمان نکرده را ببینیم و کارهایی که برایمان کرده را هم ببینیم من اگر خیلی آدم موفقی نیستم ولی از خیلی ها جلوتر و موفق تر هستم.
در هر شرایط و هر برهه از زمان چه بخواهم چه نخواهم گاهی با ماهیت نیروی برتر به مشگل میخورم مشگل ماهیت نیروی برتر نیست مشگل درک من در آن شرایط از نیروی برتر است من نمیتوانم مسائل و مشکلاتم را تجزیه و تحلیل کنم وگرنه ماهیت نیروی برتر همیشه خیرخواه من است همیشه با صلح است.
یک دسته اعتقاداتی ست که از گذشته هنوز در من کار میکند وقتی همه چیز خوب است منهم با نیروی برتر خوبم وقتی اوضاع وفق مرادم نیست فکر میکنم دارد مجازاتم میکند گاهی فکر میکنم چون پاکم و درست زندگی میکنم نباید اتفاق بدی برایم بیافتد در کل وقتی با اراده شخصی زندگی میکنم با ماهیت همه چیز به کشمکش میافتم.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان