امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 13 :آیا در بهبودی زمانهایی بوده که احساس کنم که اراده و زندگیم را به دست خود....
Heart 
سوال 13 :آیا در بهبودی زمانهایی بوده که احساس کنم که اراده و زندگیم را به دست خود گرفته ام ؟ چه چیز باعث هشدار به من شد ؟ چه اقدامی کردم تا خود را به قدم سوم دوباره متعهد کنم ؟ 
پاسخ
هر موقع ترسیدم و حرکت نکردم  مواقعی که ناامید می شوم  وقتی در کینه و رنجش غوطه ور هستم و و رفکر انتقام به سر می برم  وقتی که فکر فرار دارم  وقتی در روابطم دچار وابستگی می شوم  وقتی که اسیر خودمحوری می شوم  زمانیکه به رهنمودهای راهنما بی توجهی می کنم -
هشدارها : دردها و رنج ها و محرومیت هایم 
 پیام ها و صحبت های راهنمایم  مشارکت بقیه و تجربه درداور انها  رهجوها و رفتار انها  نشریات و الهامات درونی و بیسرونی
اقداماتم : اقرار ومشارکت صادقانه 
 تجیدی پیمان با راهنما و نیروی برتر  دعا کردن  تراز نامه گرفتن  تمرین اصول روحانی قدم ها  خدمت کردن  سرویس به تازه وارد  تسلیم شدن و خارج شدن از مسیر خودمحوری و لذت طلبی  لذت بهبودی را به لذت انی نفروختن
پیام سوال : در مسیر فرایند بهبودی بارها از روی بیماری اعتیاد عمل می کنیم و مسائل را تحت اراده شخصی در دست می گیریم که در این مواقع باید هشدارها اعم از پیام های بیرونی و صحبت های راهنما را نادیده نگیریم و یک بار دیگر با اقرارصادقانه و تسلیم شدن از سر راه خداوند کنار برویم تا در مسیر اراده خداوند قرار گیریم 
 البته باید متوجه باشیم گاهی این اتفاق به ظرافت و اهستگی رخ می دهد و ما متوجه ان نیستیم ولی همیشه راهنما و اطرافیان ان را می بینند 
پاسخ
با سلام....
قسمت اول سوال:بله
وقتی در بیماری اعتیاد بسر میبرم حتما اراده خودم برایم کار میکند و توجهی به هشدارها ندارم.
مثلا زمانیکه امنیتهایم برقرار است ، جاییکه پافشاری روی اعتقاداتم میکنم ، وقتی یا در گذشته یا در آینده هستم ، جاییکه میدانم مشورت کردن درست است ولی مشورت نمیکنم ، وقتیکه از ارتباطات سالم فاصله میگیرم و تماسهایم با راهنما کم میشود یا جلسه قدم را یک خط درمیان میروم علائم هشدار دهنده پیدایشان میشوند مثلا دوربینهایم روشن میشود ، کم تحمل میشوم ، خودخواه و خودمحور میشوم و خود راهنما میشوم.

خدا نکند در یک تصمیم بدون مشورت موفق شوم (یابو را سوار میشوم)
در NA شاید کسی نتواند به خودش کمک کند ولی آیا میتواند به من کمک کند؟ پاسخ بله است.
در این سوال تعهد به بهبودی معنا پیدا میکند یعنی هر کجا اعتیاد و اراده شخصی ما را از مسیر دور کرد تعهد میتواند ما را در مسیر سالم قرار دهد.
یکی از چیزهایی که باعث هشدار به من میشود زمان است یعنی متوجه میشوم به اندازه زمانی که صرف کردم رشد نکرده ام در واقع کسانیکه مشورت میکنند از زمان سریعتر حرکت میکنند و کمتر درجا میزنند.
اقرا ، باز کردن دریچه افکار ، دیدن نقش خود ، بالا بردن سطح آگاهی خود از اراده شخصی از اقداماتی هستند که میتوانم انجام دهم
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان