امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 11 : توضیح دهید چه زمانهایی نیروی اراده خودتان جهت انجام کاری کافی نبوده ؟ (....
Heart 
سوال 11 : توضیح دهید چه زمانهایی نیروی اراده خودتان جهت انجام کاری کافی نبوده ؟ ( مثلاً با نیروی اراده خودم نمی توانستم پاک بمانم ) 
پاسخ
هر موقع کاری را به تنهای انجام دادم  هر موقع به کنترل نواقصم پرداختم  راه انداختن کاری یا راه انداختن جلسات قدم و سنت و غیره  جلسات اداری و خدمت ها  کارکرد قدم ها مخصوصا قدم چهارم و پنجم  استفاده از پول  روابطم در خانواده  راهنما  رهجو  محل کار و اجتماع - پیام سوال : بعضی مواقع در بهبودی گیج می شویم و از فهم و انجام کار درست یا تصمیم درست عاجز می مانیم و نمی توانیم حرکت نیم که در این مواقع باید پی ببریم داریم از روی اراده شخصی حرکت می کنیم و در صورت ادامه دادن هیچ نتیجه ای از ان نخواهیم گرفت بنا براین نیاز است که دست از اراده شخصی برداریم و بر روی کاری که قدم سوم می تواندبرایم انجام دهد تمرکز کنم 
پاسخ
با سلام....
اراده شخصی شاید برای قطع مصرف کافی باشد ولی برای جلوگیری از اشتباهاتِ بعداز قطع مصرف کافی نیست.
اراده من شاید برای جلسه رفتن کافی باشد ولی در جلسه دیگران را قضاوت نکنم کافی نیست.
من برای دریافت پیام اراده قوی دارم ولی اراده ام برای اجرای آن کافی نیست.
من باید ضعفها و کم و کاستی های اراده ام را شناسایی کنم.
مثلا زمانیکه پای پول یا منافع شخصیم وسط باشد یا زمانیکه نسبت به اتفاقات پیرامونم بی تفاوت هستم ، زمانهایکه احساس تنهایی میکنم یا زملنیکه به آدمها به ثروت یا مخلوقات زمینی وابسته هستم یا زمانیکه مشورت نمیکنم جلسه نمیروم و ارتباطم با خداوند ، راهنما و نیروی برتر قطع میشود یا زمانیکه میخواهم جای دیگران باشم یا نسبت به همه چیز بدبین هستم یا جایکه پای شهوت و لذتهای آنی در میان باشد وووووو.
من زندگی کردن را بلدم ولی اراده ام برای در شرایط سخت زندگی کردن کافی نیست.
با اراده شخصی هیچوقت موقعیت سنجی درستی نداشتم.

در کل هر جا اسیر نفسهایم بوده ام نیروی اراده خودم کافی نبوده و باید از یکجای روحانی کمک بگیرم چرا که من به اندازه کافی اراده روبرو شدن با همه مسائل را ندارم.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان