امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 7:اراده شخصی من چگونه بر دیگران اثر گذاشته ؟
Heart 
سوال 7:اراده شخصی من چگونه بر دیگران اثر گذاشته ؟
پاسخ
دیگران را پلی می بینم برای رسیدن به خواسته ای خودخواهانه ام  همه را له می کنم تا من به اهداف خود برسم  دیگران را کنترل می کنم و دائما سعی در تغییر دادن انها هستم  به دیگران احساس مالکیت می کنم و. انها را تحت سلطه خود در می اورم و نیاز های انها را در نظر نمی گیرم  عقایدم را به انها تحمیل می کنم  دیگران را ازار می دهم  زور گویی می کنم  حقوق دیگران را نادیده می گیرم و به مرزها و حدود انها تجاوز می کنم  کار و وظایفم را به دوش انها می اندازم انها را به دردسر می اندازم -
همانطور که کتاب می گوید مانند تندبادی بی رحم به زندگی افراد خانواده و دوستان و دیگران تازیانه می زنم و خرابی به بار می اورم
و درنهایت پیام سوال این است : که من خدایی کسانی که در زندگی من هستند نیستم و نباید از روی اراده شخصی و تشخیص های فردی و بیمار گونه برای انها تصمیم بگیرم و کمی از خداوند یاد بگیرم او که صاحب همه چیز است تا خودم نخواهم دخالت نمی کند پس من هم دست از اراده شخصی بردارم تا ازادی را از انسانهای اطرافم نگیرم 

پاسخ
با سلام....
اولین تاثیر آن باعث میشود دیگران هم از اراده شخصیشان استفاده کنند و این یعنی (جنگ)
باعث درد کشیدن خانواده ام و انسانهای اطرافم میشود ، کنترل و قضاوت کردن که باعث میشود در حریم خصوصی دیگران دخالت کنم.
با اراده شخصی مجبورم ناصادقی کنم خودم رو غلو کنم و دست به کارهای بزرگتر از خودم بزنم و احساس(کاذب) کنم که شخصیت کاملی هستم.
بی ملاحضگی کردن ، بددهنی کردن ، دیر خوابیدن و مزاحم بقیه شدن ، مسخره کردن دیگران ، تراز گرفتن و چک کردن نقصها و رفتار دیگران ، تولید رنجش کردن در دیگران ، فرصت تجربه به دیگران ندادن ، بی موقع حرف زدن یا بی موقع سکوت کردن......... همه اینها از اراده شخصی من سرچشمه میگیرد.
اراده شخصی من دیگران را در شرایط ترس و نگرانی قرار میدهد.

اراده شخصی من باعث میشود همیشه دیگران تاوان انتخابهای غلط مرا بدهند.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان