امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 46: ایا امروز از راهنماییم کمک خواسته ام . یا به جلسات رفته ام –یا در دسترس....
Heart 
سوال 46: ایا امروز از راهنماییم کمک خواسته ام . یا به جلسات رفته ام یا در دسترس دیگر معتادان در حال بهبودی بوده ام ؟
نتایج ان چه بود ؟
پاسخ
راهنما : بله به صورت روزانه با او در ارتباط هستم و درخواست کمک می کنم و به او اعتماد دارم و ان را به عنوان نیروی کارامد درزندگیم پذیرفته ام و با او راحت هستم
جلسات : دائما و به صورت مرتب شرکت می کنم و این حضور دیگر فقط فیزیکی نیست مشارکت می کنم خدمت می کنم  فعال هستم و در اختیار گروه قرار دارم تا از من استفاده شود
دردسترس دیگر معتادان : به اندازه ممکن خدمت می کنم  رهجو دارم و به انها خدمت می کنم  احساسات دیگران را گوش می دهم  با انها قدم کار می کنم  تجربیاتم را در مورد سایر مسائل بهبودی به مشارکت می گذارم
نتایج ان : اعتماد دائم به راهنما و ارتباط موثر با او  برطرف شدن خلا روحانی و معنوی من  کم رنگ شدن نواقص و اشتباهاتم  از بین رفتن ترسهایم  بهتر شدن روابطم با خودم و دیگران  امیدواری حاصل از این در فرایند بودن    و نهایتا حال روحانی و ارامش و داشتن روحیه فروتنی حاصل از نتیجه این درخواست 
پاسخ
با سلام....
زمانیکه به راهنما و دیگر دوستان اعتماد میکنم و در ارتباطم،روشن بینی و تمایل در من گسترش پیدا کند و فرصت اینکه خودم نیروی برتر خودم بشوم از من گرفته میشود و کمک پذیر میشوم.
این مسئله باعث میشود مسائل را از چند زاویه ببینم و ضریب اشتباهاتم کمتر شود و دریچه افکارم باز شود و پیام خداوند را بشنوم اما......اینکه من تسلیم به جلسه میروم یا اینکه میروم کسی را خراب کنم یا دانشم را به نمایش بگذارم فرق میکند.

منظور سوال:هر جوری که میخواهم نشنوم بلکه گوشم را تمیز کنم و آنجوری که لازم است بشنوم.

به عنوان مثال ارزیابی اولیه را من انجام میدهم و راهنما کاملش میکند البته اطلاعاتی که به راهنما میدهم باید سالم باشد.
در دسترس دیگر معتادان بودن را برسی کنم و ببینم برای کمک دادن و کمک گرفتن است یا ریاست و کنترل و کلوپ؟؟

بهتر است در هر زمینه ایی صاحب نظر نباشم یعنی حرفی بزنم که به آن اعتقاد دارم یا تجربه اش را داشته باشم.
 در دسترس بودن باید نتیجه اش برای من فروتنی باشد
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان