امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 42 : چه ترسهای دارم که سد راه اعتماد من است ؟
Heart 
سوال 42 : چه ترسهای دارم که سد راه اعتماد من است ؟
پاسخ
زندگی مرا باورهای من می سازد و تجربه های اولیه من برای اعتماد درد اور بوده است و این باورها و دردها ترسهای برایم ساخته که اعتماد را برایم مشکل کرده است  اینکه با این طریق تنها شوم و موفق نشوم  سو استفاده های که از اعتماد من شد  دردهای که کشیدم و می دانم که دردهای بیشتری هم در راه است  ترس از اینکه از پس نواقصم بر نیاییم  ترس از عکس العمل راهنما و یا حتی نیروی برتر  ترس از تکرار اشتباه و مورد قضاوت قرار گرفتن  و اما پیام سوال این است که من با تمرین اصل روحانی اعتماد و دست برداشتن از این باورهای اولیه بر ترسهایم غلبه خواهم کرد 
پاسخ
با سلام...
از روزی که خودم رو شناختم همیشه با اعتماد کردن مشکل داشتم من از اعتمادهایی که در گذشته کردم ضربه خوردم و این مسئله اعتماد کردن رو سخت تر کرده مسئله دیگر اینکه اعتماد با خودش تعهد میاورد و من از تعهد و مسئولیت پس از اعتماد ترس دارم.
خیلی وقتها اعتماد میکنم اما دوست دارم نتیجه مورد دلخواه من باشد اعتماد نوعی سپردن و رها کردن و انجام سهم است ولی من شخصیت کنترل گر دارم و اعتماد رو کنترل میکنم.
اعتماد کردن گاهی با صبر همراه است ولی متاسفانه من صبر ندارم.
اعتماد کردن یعنی روبرو شدن با ناشناخته هایی که بوجود میاید ولی ناشناخته ها برایم تولید ترس میکند و من در باورهای قدیمی خود بیشتر احساس امنیت میکنم.
من ترس از سوءاستفاده دارم که بعد از اعتماد تبدیل به چه شخصیتی میشم.
هر وقت اعتماد کردم و نتیجه نگرفتم میتواند به این معنی باشد که در زمان و مکان و شخص مناسب اشتباه گردم و اصول اعتماد را درست انجام ندادم نه اینکه اعتماد کار نمیکند.از خودم بپرسم چرا راهی که ناشناخته است و امکان موفقیت دارد مرا میترساند ولی راهی که شناخته شده است ولی برایم کار نکرده منجر به شکست شده مرا نمیترساند.
اعتماد آنطرف ترس است.
باید نمیشود را رها کنم و دنبال میشود باشم.

منظور سوال:ترسهای خود را لیست کنم ببینم از چه چیز اعتماد کردن میترسم
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان