امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 34: چرا داشتن یک فکر بسته برای بهبودی من ضرر دارد ؟
Heart 
اصول روحانی 

سوال 34: چرا داشتن یک فکر بسته برای بهبودی من ضرر دارد ؟
پاسخ
داشتن یک فکر بسته به ما احساس کامل بودن می دهد و این فکر بسته همواره انرژی را صرف دفاع از توجیه و بهانه ها و استدلال های معتاد گونه  خود محوری کردن و عقاید و باور های اشتباه و کمک نگرفتن از دیگران است  اما باید بدانیم کامل نیستیم و به تنهای جواب تمام سوالات را نمی دانیم  و یک فکر بسته مانع روشن بینی است و اصول روحانی را نادیده می گیرد  مشورت نمی کند  در هنگام تصمیم گیری مرا دچار دید تونلی می کند و خود محوری را به دنبال دارد  از تجربه دیگران دوری می کند و با تعصب و کوته بینی از عقاید و باورها و اعتقادات ناسالم خود دفاع می کند  فکر بسته نه چیزی را می پذیرد و نه چیزی ارائه می کند  فکر بسته خاصیت اموزش پذیری را از دست می دهد  دریچه افکار را بروی باور های جدید و نو می بندد  فکر بسته مرا به دام بیماری اعتیاد می اندازد  دچار اشتغال فکری و وسوسه می شوم  فکر بسته تنهای را به دنبال دارد  در فکر بسته بیماری اعتیاد تصمیم می گیرد و ایینه حقیقتی وجود ندارد  فکر بسته همیشه در انکار است - --پس باید اجازه دهیم اصل روشن بینی و فروتنی در افکار ما نفوذ کند و از این ارزش والادر زندگی خود بهره بگیریم
چه چیز فکر بسته را شکل می دهد : خودم همه چیز را بلدم 
 می دانم و می توانم  انجمن چیز جدیدی برایم ندارد  حرف های دیگران تکراری است  به کمک کسی نیاز ندارم  روال گذشته جواب می دهد ..........................
پاسخ
با سلام....
فکر بسته یعنی ندیدن و نشنیدن،فکر بسته یعنی 
به کسی اجازه نمیدهم به من کمک کند.
فک بسته یعنی خودم میدانم چطور مشکلم را حل کنم و به کسی نیازی ندارم.
وقتی در مرحله اثبات چیزی هستم آنجا اثبات کردنم افکارم بسته است شاید بشنوم و مشورت کنم ولی افکارم بسته است و به شنیده ها عمل نمیکنم باید بدون قضاوت گوش کنم تا افکارم بسته نشود.
افکار بسته مرا از یک زندگی با نشاط محروم میکند و با یک شیوه میخواهم همه چی رو درست کنم 
مثلا انتظار دارم فرزندم مثل فلان کسک باشد یا انتظاری که از خودم دارم را از فرزندم دارم
فکر بسته فرصت برداشت آگاهانه را از هر چیزی را از من میگیرد و خودمحور میشوم.
باعث میشود تحمیل عقیده  کنم و عقیده دیگران را اصلا قبول نداشته باشم فکر بسته مانع حضور نیروی برتر شده و حضور پر برکت خداوند را تجربه نمیکنم
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان