امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 28 : برگشت سلامت عقل به چه دلیل یک فرایند می باشد ؟
Heart 
سوال 28 : برگشت سلامت عقل به چه دلیل یک فرایند می باشد ؟
پاسخ
با سلام....
با یک مثال شروع میکنم روزی سفر به کره ماه یک ایده خنده دار مسخره و تقریبا غیر ممکن بود اما از یک ایده شروع شد در دستور کار قرار گرفت و کار بر روی آن شروع شد آزمون و خطاهای زیادی صورت گرفت قطعه های معیوب زیادی از نو ساخته شد و زمان زیادی صرف شد تا کم کم محصول نهایی ساخته شود.

چقدر شبیه من است برای من هم ایده سلامت عقل یک پیشنهاد تقریبا غیره ممکن بود چون در قدم یک از خودِ واقعی ام چنان ناامید شده بودم که سلامت عقل محال بنظر میامد اما من باید رو به جلو حرکت میکردم سالها خود اتکایی به اندیشه های شخصی تا مغز استخوانم پیش رفته بود و به زمان زیادی نیاز بود تا کم کم ایده ها و تجربیات جدید رو بشنوم بعد باور کنم بعد اعتماد کنم بعد امتحان کنم و به نتیجه برسم. اولین موفقیت حاصله از مشورت کمک کرد امید تازهایی درونم شکل بگیرد تا بیشتر مشورت کنم.
سالها طول کشیده بود تا از آن کودک معصوم که قطعه ایی از خداوند را درون خود داشت تبدیل شد به انسان خودخواه و خودمحور و غیر قابل قبول امروز هم سالها زمان میبرد تا به آهستگی و با تکرار و تمرین مشورت قسمتی از شخصیتش شود.
انسان موجودی ست که تمایل به کمال دارد اما اعتیاد قدرت انجام آنرا میگیرد.

به این دلیل یک فرایند است که هنوز به بد بودن بعضی از باورهای گذشته خود پی نبردیم من در برابر تغییر مقاومت و سرسختی میکنم و این فرایند را کند میکند انسان قدرت و ظرفیت بالایی برای یاد گیری دارد پس تا روزی که اعتاد من هست فرایند هم ادامه خواهد داشت.

کارکرد باقی قدمها کمک میکند تا سلامت عقل برایم قابل فهم و اجرا شود.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان