امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال اول 56 : چه چيزي در بهبوديم شنيده ام كه براي باور كردنش مشكل دارم؟ آيا از .....
سوال اول 56 : چه چيزي در بهبوديم شنيده ام كه براي باور كردنش مشكل دارم؟ آيا از راهنمايم يا كسي كه آن حرف

را به من زده خواسته ام كه اين مسئله را برايم توضيح دهد؟
پاسخ
 سپاس شده توسط sara.j
ازابتدای ورودبه انجمن واقدام برای بازیابی وباوراینکه انجمن یک انجمن تجربه درمانی است، باباورش مشکل داشتم.
یکی این بودکه تاآخرعمرموادمصرف نکنم،دیگری ببخش تابخشوده شوی، یاازهرکس که بدت می آید بغلش کن،این باورها برایم سخت بود.
نرفتم بپرسم،دلیل نپرسیدن من این بودکه رشدوشادی آنها رامی دیدم،به مرور باورم قوی تر می شد.یااینکه می گفتند باید تسلیم شوی تا پیروز شوی.
پاسخ
بله مواردی را شنیدم که گاهی من را به فکر کردن وادار کرد
مثلا : کسی گفت از اول بهبودی تا الان حتی یک بار وسوسه نداشته ام 
 یا از نواقصم استفاده نکرده ام  حالم هرگز بد نبوده  همه را بخشیده ام و با کسی جنگ ندارم  تعادل دارم و غیره ..................
پیام سوال : من بع علت نداشتن روشن بینی و ندیدن زاویه که دیگران ان موضوعات را دیده اند و یا عدم اعتماد به دیگران باور کردن این مسائل برایم سخت است اما من باید یاد بگیرم که همیشه این موارد را از راهنمایم و یا دیگران بپرسم و در واقع از تجربه انها استفاده کنم
روشن بینی : یعنی اینکه حرف یا پیامی که از دیگران می شنوم بدون عجله و شتاب زدگی و با درایت و مشورت ببینم و بپذیرم و قضاوت نکنم
نقاط مقابل روشن بینی : کوته بینی 
 تعصب  نا صادقی  پیش داوری و قضاوت  عجله و شتاب زدگی 
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان