امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 52 : آیا می توانم بدون تسلیم کامل به بهبودیم ادامه دهم؟
Heart 
سوال 52 : آیا می توانم بدون تسلیم کامل به بهبودیم ادامه دهم؟
پاسخ
تسلیم شو تا پیروز شوی !

این دقیقا برگرفته از کتاب پایه NA می باشد ! تسلیم شدن فرایندی است درونی که با اقرار و اعتراف شروع و با پذیرش درونی به اوج خود می رسد

به نظر من شروع هر تغییر ی در انسان شاید از اظهار عجز و ناتوانی و اقرار و اعتراف بر زبان آغاز گردد ولی تغییر و تحول بنیادین و ماندگار نیاز مند تسلیمی بی چون و چرا وسلولی است

و از طرفی سنگ محک تسلیم ، جنگ نگردن با هیچ چیز و هیچ کس است ! اگر دست از جنگ کردن با خودم - با دیگران - با شرایط و اوضاع و احوال زندگی برداشتم ! اگر از اثبات عقاید و افکار خودم برای دیگران دست برداشتم - اگر حاضر شدم اجازه ورود با ورها و اندیشه های تازه و جدید را در وجود خودم بدهم - آنگاه نسیم تغییر د درون من به آرامی شروع به وزیدن خواهد گرفت

قدم گذاردن در مسیر و جاده بهبودی را شاید بتوان بدون تسلیم کامل بودن آغاز کرد ولی برای لذت بردن از این جاده و مسیر زیبا حتما بایست در اوج تسلیم بود - برای همین است که می گویند تسلیم باش تا پیروز شوی - با تسلیم شدن انرژی عظیمی که صرف جنگ با دیگران و شرایط - دفاع از عقاید پوسیده خود و تغییر دیگران و.... صرف میشد

میتواند این انرژی عظیم درونی در مسیری درست صرف تغییر و تحول خود گردد-

به نظر من تسلیم شدن فرایندی است که به مرور و به آرامی اتفاق می افتد و تنها راه تشخیص آن جنگ نگردن با خود - دیگران - و شرایط است - وقتی تسلیم میشوم آنگاه اجازه می دهم تا خداوند از طریق - کائنات - و نیروی درونی بالقوه ای که در ضمیر ناخود اگاهم به ودیعه گذاشته است و تا به حال ساکن و بی حرکت بوده ، مرا در مسیردرست زندگی و بهبودی هدایت کنند
پاسخ
 سپاس شده توسط sara.j
باتوجه به درک وشناختی که ازبیماریم دارم بدون تسلیم شروع وادامه راه بهبودی وکارکردن روی بیماریم معناومفهومی نخواهدداشت.
تسلیم درهرموردیعنی، نداشتن کشمکش وبهاندادن به توجیه بهانه هاودست آویزها.
تسلیم یعنی ازاصول خارج نشوم، به احساساتم ورفتارهایم که خودمحورانه است دامن نزنم، وازمسیربهبودی سعی کنم خارج نشوم.
تسلیم دربهبودی یک ضرورت است.
تسلیم فروتنی رابه ارمغان می‌آورد.
تسلیم یعنی تغییرافکارونشانه ازسلامت عقل.
پاسخ
خیر بالاخره در یک نقطه این تسلیم نبودن بهبودی را برایم متوقف می کند  خیلی از توجیه و بهانه را کنار نگذاشتم و به مرور برایم وسوسه درست کردند و باعث اشفتگی افکار من شد  تفاوت زیادی بین قبول کردن و تسلیم شدن وجود دارد  قبول کردن فقط یک احساس است اما تسلیم شدن کامل  حالتی روحانی است که ما همه چیز را رها کرده و تغییر طرز تفکر و رفتار قبلی ما نسبت زندگی است و بعد از این تسلیم کامل احساس عجیب و جالبی زندگی ما را فرار می گیرد  اما در غیر این صورت ما بهبودی خود را از دست می دهیم  ما باید در برنامه یاد بگیریم که تسلیم دیروز برای دیروزم بود و امروز نیاز به برنامه جدیدی برای بهبودی خود دارم و تسلیم من باید عمیق تر شود
امروز می دانم دو راه بیشتر ندارم یا تسلیم کامل و بهبودی و یا زندگی به روال گذشته که نتیجه ان لغزش و یا دیوانه شدن در برنامه است 
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان