امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 23 : شخصيت من چگونه هنگامي كه از روي بيماريم عمل ميكنم تغيير ميكند؟.............
Heart 
سوال 23 : شخصيت من چگونه هنگامي كه از روي بيماريم عمل ميكنم تغيير ميكند؟ (براي مثال: متكبر ميشوم؟

خود محور ميشوم؟ پست و فرومايه ميشوم؟ به حدي فرمانبردار و بياراده ميشوم كه ديگر نميتوانم از
خود محافظت كنم؟ سوء استفادهگر ميشوم؟ مظلوم نمائي مي كنم؟
پاسخ
شخصیت من وقتی که از روی بیماریم عمل می کنم به چند شکل متفاوت عمل می کند و ظاهر می شود مثلا در درگیری با اطرافیان اول مغرور می شوم و بعد خشم و عصبانیت به راه می اندازم و از کنترل خارج می شوم و و بعد که فروکش کردم متوجه می شوم که افراط کرده ام و بعد می ترسم و برای رفع این ترس دو حالت دارم یا ادامه می دهم و خرابکاری خود را توجیه می کنم و یا اینکه شروع به مظلوم نمایی می کنم و و خود را به عنوان کسی که قربانی بیماری اعتیاد است عرضه می کنم و پست و فرومایه می شوم و دیگر حتی اگر قبل از عصبانیت حق با من بوده مجبور می شوم ان حق را رها کنم و نمی توانم از خود دفاع کنم 
پاسخ
هرکدام از نقصهای من که فعال میشود صدامیزند وبقیه رادعوت می کند متکبر خودمحوروخودخواه میشوم وفکرمیکنم که هرواکنشی نشان دهم صحیح است وهمه چیز را حق خودم میدانم.بی اراده میشوم ونمیتوانم ازخودواقعی ام وارزشهایم استفاده کنم تبدیل به انسانی سواستفاده گرمیشوم وبخاطرتوجیح کارهایم مظلوم نمایی میکنم.

زندگی براساس تنهایی دارم ترس وناتوانی وضعف به سراغم میآید واردجنگ میشوم خودخواه وخودمحوروگاهی شخصیت خودراپایین میاورم ازحرفهای بد استفاده میکنم وازبالابه قضایانگاه میکنم،سست وبی اراده واعتراض وانتقاد را توهین تلقی می کنم وعصبانی میشوم ورابطه ام رابادیگران تحت تاثیر قرار میدهد.متکبر یعنی ازبالا به دیگراننگاه می‌کنم.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان