امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 2: هدف از ادامه ترازنامه شخصی چیست ؟
Heart 
سوال 2:  هدف از ادامه ترازنامه شخصی چیست ؟ 
پاسخ
_هدف من ازادامه نوشتن ترازنامه شخصی عبارت است از:فقط برای امروز زندگی کنم وهرگاه دراشتباه بودم سریعابه آن اقرارکرده وآنرا تصحیح کنم،درمسیربهبودی ودر روندکارکردن صحیح قدمها باشم،نواقص پنهانم رابشناسم ودیگردر دام عادات وابزارقدیمی والگوهای رفتاری غلط گذشته نیفتم.
ادامه نوشتن ترازنامه کمک میکندتا بتوانیم بامشکلات روزمره خود روبرو شویم مادیگرمجبورنیستیم خودمان رادوربزنیم،حال دست ازتوجیه وبهانه برمیداریم ومیتوانیم ازتکراراعمال ورفتاری که باعث بدشدن حال واحساسمان میشود خودداری کنیم وبطورمرتب مراقب خودمان باشیم.
ادامه نوشتن ترازنامه شخصی باعث میشودکه به نوعی متفاوت به روحانیت ومعنویت ماکمک شود،وباایجادآگاهی ازاینکه درزندگی امروزماچه میگذرد، به رشدوتغییرات ماکمک میکند.
برای مابسیارمهم است که با افکار،روحیه واحساسات ورفتارخودبطورآگاهانه در تماس باشیم وتکراروادامه این روند باعث میشوددیدگاه مانسبت به مسایل، تغییریافته وسنجیده تر ودرست ترعمل کنیم وازهمه مهمترنقش خودمان رادر قضایاپیداکنیم.
هر روز شرایط خاص خودش راداردو بایدهمان موقع درموردش اقدام شود، مرض من به گونه ای است که هرلحظه آماده بازگشت میباشدواگربا ادامه ندادن نوشتن ترازنامه به فعالیت آن پی نبرم باعث میشودبیماریم فعال شده ودوباره درچرخه معیوب بیماری قراربگیرم، مانند:
تنبلی وتاییدطلبی وباری بهرجهت زندگی کردن واحساس دانایی وتوانایی ولذت طلبی ،که بزرگترین وزیرک ترین دشمن بهبودیم میباشند وبه مرورباعث میشوندتاازمسیربهبودی به چرخه نابودی کشانده شویم.
ترازنامه نویسی کمک میکند کمتررنجش بگیرم ونارضایتی وخودفریبی ام از فعالیت بیفتند،اصول روحانی قدمهارا درزندگی بکارببرم،زندگیم راروزانه به نیروی برترم بسپارم،تسلیم وفروتنی ام عمیق تر شود،منضبط ترشوم،پشتکارم بیشترشده وبرنامه ریزی روزانه داشته باشم،دریچه افکارم بازترشده وتغییرات مثبت ومنفی خودم رابهترببینم وچگونگی انجام ندادن مجدد اشتباهاتم راپیداکنم، ودرنهایت باعث میشودتا ازحال معنوی وروحانی ام حفظ وحراست کنم وروزی روحانی داشته باشم.
ادامه نوشتن ترازنامه شخصی برای من، مانندسوپاپ دفع فشارعمل میکند.?
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان