امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 2 : آیا می ترسم که اگر این چیزها در من برطرف شوند ، به شخصی که دوست ندارم تبدیل
Heart 
سوال 2 : آیا می ترسم که اگر این چیزها در من برطرف شوند ، به شخصی که دوست ندارم تبدیل شوم ؟ 
پاسخ
بلی من چون با بعضی از نقایص خودم خو گرفته ام و به نوعی دوستشان دارم برای حفظ آنها توجیه و بهانه می آورم. با خودم فکر میکنم به آدم خشک و بی روحی تبدیل میشوم یا زندگیم خالی از نشاط و هیجان میشود.
پاسخ
بله، گاهی اوقات به این فکر می‌کنم که اگر از تعدادی نقايص استفاده نکنم شاید تبدیل به شخصیتی غیرقابل قبول برای خودم باشم و زندگی جذابیت خود را از دست دهد و استفاده نکردن از این نقايص برای من ترس‌آور است چون که راه استفاده نکردن از این نقص‌ها یا جایگزین مناسبی برای آنها را نمی‌دانم و تجربه‌ ی زندگی بدون آنها را ندارم و در اصل ترس من از زندگی کردن بدون نقص‌هاست و برایم این زندگی ناشناخته است.
پاسخ
بله فکر می کنم اگر اغراق گویی را نداشته باشم نمی توانم نظر دیگران را جلب کنم  هنوز دروغ گویی را دوست دارم چون هنوزم بعضی جا ها کارم را راه می اندازد  به بعضی از نواقصم هم وابسته هستم مثلا من 20 سال به خشم اعتیاد دارم و جزء مهارتهای بزرگ من است  می ترسم دست از خود محوری بردارم دیگران بر من حکومت کنند 
پیام سوال : ما زمانی به امادگی کامل می رسیم که تراز نامه ای از سود و زیان نواقص تهیه کرده باشیم 
 شاید به این فکر کنیم ما بدون انها کی می شوم  ؟ چی می شوم  ؟ و چه چیزی از من باقی خواهد ماند؟ بعضی از نواقص هم تبدیل به مهارت های زندگیم شده اند و من سالها با انها کاسبی کرده ام پول در اورده ام و روابطم تحت اختیار انها بوده است  یا اگر انها از من گرفته شوندمن تبدیل به ادم خشک و بی روحی می شوم ( برای ما معتادان ایده یک شهروند محترم بودن تنفر اور است )- و البته ناگفته نماند که ما به خیلی از نواقص خود وابسته هستیم  چون ما معتادان به دنبال زندگی محدود می گردیم و به ان محدوده عادت داریم و بیرون امدن از ان برایمان ترسناک است مثلا اگر ضعف لودگی از من گرفته شود تبدیل به ادم خشک و بی روحی می شوم که خودم ان را دوست ندارم
 زندگی جذابیت خود را از دست دهد و استفاده نکردن از این نقایص برای من ترس‌آور است چون که راه استفاده نکردن از این نقص‌ها یا جایگزین مناسبی برای آنها را نمی‌دانم و تجربه‌ی زندگی بدون آنها را ندارم و در اصل ترس من از زندگی کردن بدون نقص‌هاست و برایم این زندگی ناشناخته است.
نکته : البته بسیار احمقانه است که من فکر کنم  اگر ضعف هایم برطرف شوند به شخصیت دوست نداشتنی تبدیل می شوم چون در زندگی که از روی نواقص عمل نکنم ارامش و روحانیت و امنیت حاکم است 
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان