امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 2: منافعی که ممکن است از طریق نوشتن یک تراز نامه اخلاقی بی باکانه و جستجو گرانه
Heart 
سوال 2: منافعی که ممکن است از طریق نوشتن یک تراز نامه اخلاقی بی باکانه و جستجو گرانه برایم حاصل شود چه می باشند ؟
پاسخ
فرآیندترازنامه نویسی راهی است بسوی رهایی وآزادی...شناختن اعمال ورفتارم واینکه چه بلاهایی سرخودم ودیگران آورده ام وپیداکردن نقش خودم درماجرا درونم تخلیه میشه ودیگه نمیتونم دروغ بگم باعث میشه افکارغلط گذشته رودوربریزم وتغییرکنم نظم وبرنامه ریزی داشته باشم وسعت دیدپیداکنم ودریچه افکار وقلبم بازبشه باخودم واطرافیانم آشتی کنم وخودم رادوست داشته باشم حق انتخاب پیداکنم ورفتارهای غلط گذشته ام درست بشه ازچراهادست برداشته وبه سمت چگونگی ها بروم ودست از جنگ باخودم ودیگران بردارم روابطم بادیگران بهترشودافکارم زیباترشود واز زاویه بهتری به زندگی نگاه کنم وبپذیرم خودم ودیگران را همانطوری که هستیم ازپشت دیوار انکار خارج شوم ودیگر درموردکسی کنترل وقضاوت وسرزنش نکنم وبه راحتی ازکسی رنجش نگیرم زمانیکه قدم 4را درست کارکنم صددرصد3قدم قبلی راهم درست کارکرده ام واین منو به صلح وآرامش میرسونه
پاسخ
منافع : با لایه های زیرین شخصیتم اشنا می شوم  نواقصی که امروز زندگی مرا اشفته میکند را می شناسم  از چرخه معیوب کینه و رنجش و نفرت رها می شوم  از زیر فشار دردی که سالهاست با ترس با خودم حمل می کنم رها می شوم  رابطه ام با خودم خداوند و دیگران خوب می شود  خودمان را در این تراز نامه کشف می کنیم  می فهمم کی هستم و دنبال چی می گردم و چرا این گونه هستم  کمک می کند تا ذات خطا های خود را ببینیم - دستاورد این تراز نامه برایم ارامش است -
پاسخ
با سلام....
میفهمم که با خودم چند چند هستم

مثلا  چرا اینقدر ترس در زندگی من وجود داره؟ ، چرا اینقدر بحث و حاشیه در زندگی من وجود داره؟ چرا اینقدر لوس و ننر و پر توقع هستم؟ چرا از درد و سختی و مسئولیت فرار میکنم؟

میخواهم در زندگی حق انتخاب آگاهانه داشته باشم ، از واژه ها بیرون بیام و به خودم بپردازم .
میخواهم منبع دردها ، رنجشها ، ترسها ، و رفتارهای ناهنجارم را پیدا کنم ، میخواهم در زندگی اعتماد بنفس داشته باشم و با خودم و زندگیم به صلح برسم و دیگر برای هر چیز و ناچیزی انرژی زیادی صرف نکنم ، میخواهم در گذشته در گیر نیوفتم و خودم را مورد سرزنش قرار ندم نقاط مثبت و منفی خودم را پیدا کنم کمک پذیر بشم و آرامش داشته باشم
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان