امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 1 :ایا هیچ دست اویز یا بهانه ای برای کار نکردن این قدم دارم انها چه هستند ؟
Heart 
انگیزه ها 

سوال 1 :ایا هیچ دست اویز یا بهانه ای برای کار نکردن این قدم دارم انها چه هستند ؟
پاسخ
اری اوایل.من ترس داستم از برملا شدن رازهایم.اما با کمک راهنما و برنامه فهمیدم من در قدم چهارم هستم و نباید به قدم پنجم فکر کنم.و اینکه من اگر تسلیم برنامه هستم باید تمام قدمها را بی چون و چرا کار کنم.اگر من عاجز هستم پس باید عاجز عمل کنم و برنامه را انجام دهم.خداوند هر کاری به با من انجام دهد از کاری که خودم با خودم انجام دهم بهتر خواهد بود.هر وقت در انجام یک قدم مردد بودم به قدم قبلی مراجعه کردم.
پاسخ
بله بهانه های زیادی دارم  هنوز ممکنه امادگی کامل نداشته باشم شاید هنوز وقت قدم چهارم نیست  ایا گمنامی من حفظ می شود  چه تعقیراتی ممکن است در من ایجاد شود  ایا این قدم اصلا به من کمک می کند  یا ممکن است بگویم که با همین سه قدم اوضاع خوب است و نیازی به قدم چهارم ندارم . ...... تجربه به ما نشان داده است که کسانی که این قدم را کار نکرده اند دیر یا زود لغزش می کنند
پیام سوال : شناسایی بهانه ها و دست اویزها برای کار نکردن قدم چهارم باعث می شود انها را از میان برداریم . و انگیزه ای می شود برای اینکه مفید تر این قدم را کار کنیم 
پاسخ
با سلام....
بله ممکن است دستاویزها و افکار ناخوشایندی در این مورد داشته باشم.
بدلیل اینکه همیشه دوست دارم از بیرون بی عیب و نقص بنظر بیایم میترسم با چهره واقعی خود آشنا شوم.

میترسم پیش راهنما و همقدمیها وجهه خودم را از دست بدهم.

میترسم با روبرو شدن با خودم و الگوهای رفتاری خودم از خودم بیزار شوم.

یا به خودم میگویم دفعه قبل که کاردم مگه چه اتفاقی افتاد.

از مسئولیتهای بعداز کارکرد این قدم میترسم که دیگر نمیتوانم مثل سابق هر رفتاری که دلم خواست داشته باشم.

من یا درک درستی از جستجوگر و بی باک ندارم یا فکر میکنم شخصیتی که امروز دارم برایم کار میکند یا هر دو.
تسلیم قدم یک کمک کرد تا بپذیرم بیماری دارم که مرموز است و باید برایش کاری بکنم من استاد فریبکاری و چهره پردازی هستم و قدم چهارم کمک میکند تا با شناخت از الگوهای رفتاریم آنها را اصلاح کنم و با خود واقعیم کنار بیام
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان