امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 1 : چرا تصمیم گیری در این قدم محور اصلی می باشد ؟
Heart 
تصمیم گیری  

سوال 1 : چرا تصمیم گیری در این قدم محور اصلی می باشد ؟
پاسخ
بخاطر اینکه همیشه برای من تصمیم گرفته شده است توسط خانواده ام و یا دوستانم و یا بیماریم.و چون تصمیمات من اگر اقدام به عمل نداشته باشد هیچ دستاوردی ندارد.برای من که سالها سعی کرده ام خودم مدیر و کارگردان باشم تصمیم گرفتن برای سپردن به خدا سخت بنظر می امد
پاسخ
چون تصمیم گیری نه تنها در این قدم بلکه برای شروع هر کاری اولین لازمه است از طرفی هم این اولین تصمیم اگاهانه زندگی من به شمار می رود چون در ان اجبار فشار خانواده و یا اطرافیان نیست بلکه از روی اعتماد قلبی و اعتقاد و ایمان ناشی از کارکرد دو قدم قبلی ام می باشد و من بعد از مدت طولانی بی هدفی در زندگیم می خواهم کار مهمی انجام بدهم -تصمیم‌گیری قلب تپنده قدم سوم است. تمایل محور اصلی تصمیم‌گیری است، اغلب ما نمی‌خواهیم مسوولیت روزمره‌ی کارهایمان را بپذیریم برای همین اصلاً تصمیم نمی‌گیریم.تصمیم‌گیری: به وجود آوردن یک فکر و اقدام و عمل نسبت به آن است. مساله‌ی اصلی به عهده گرفتن مسوولیت تصمیمات است در قدم سوم می‌خواهیم یک تصمیم بگیریم و این تصمیم باید با روح و فکر و جسم ما شکل گیرد.در گذشته تصمیم‌گیری بر پایه بی‌ایمانی، خودمحوری و باورهای قدیمی بود ولی امروز از روی آگاهی و برای هدفی مشخص تصمیم می‌گیریم. در گذشته دیگران برای ما تصمیم می‌گرفتند و خود نیز هرازگاهی این تصمیم را به گردن دیگران می‌انداختیم که در مواقع لزوم بتوانیم منکر آن شویم. در گذشته هیچ انگیزه‌ای را برای تصمیم‌گیری نداشتیم و اگر هم تصمیمی می‌گرفتیم ناموفق بود اما امروز انگیزه داریم. امروز برای داشتن زندگی سالم تصمیم به کمک از خداوند می‌گیریم. برای شروع هر کار نیاز است تا تصمیم بگیریم. یعنی از نظر روحی و فکری آمادگی کامل داشته باشیم و تا تصمیم نگیریم هیچ اقدام و عملی را به دنبال نخواهد داشت. اول نیاز است که یاد بگیریم چگونه تصمیم بگیریم و چطور می‌توانیم نسبت به آن عمل نماییم. با تواضع و فروتنی (اینکه من جواب تمام سوال‌های دنیا را نمی‌دانم پس نیاز است که از یک نیروی برتر کمک بگیرم) باید دریچه‌ی افکارم را باز کنم تا این تصمیم‌گیری برایم کاربرد داشته باشد. با وجود بسته بودن دریچه‌ی افکارم، عدم تمایل، اراده‌ی شخصی و کوته‌بینی همه ارزش‌ها نفی خواهد شد. مبنای قدم سوم بر اصل تصمیم گیری بنا شده که ما جهت واگذاری اراده و زندگی خود میگیریم اگر تصمیمی در کار نباشد، حرکتی هم در کار نخواهد بود و هیچ اتفاقی هم نخواهد افتاد. تصمیم گیری در قدم سوم، حیاتی ترین بخش از آن است. چون ما می خواهیم از یک سری اعمال و رفتار خود دست برداریم و از یک سری اعمال و رفتار جدید پیروی کنیم. هر چند که مطابق میل و خواسته ما نباشد،. چون تا به حال، برای ما دیگران تصمیم میگرفتند. ما از روزی که وارد برنامه شدیم، تصمیم گرفتیم که عضو انجمن شویم، تصمیم گرفتیم اصول برنامه را ادامه دهیم، تصمیم گرفتیم قدمها را کار کنیم و در همه اینها تا به امروز راضی بوده ایم و امروز همه تصمیم گرفتیم که دست از اراده و خواست مخرب خود برداریم و به نیروی برتری که تا امروز به من کمک کرده ( یعنی خداوند ) بسپارم. این تصمیم بزرگترین تصمیم زندگی من خواهد بود. مهم آن است که در راستای آن حرکت کنمفقط با اجرای این تصمیم است که می اموزیم سردرگمی های زندگی خود را حل و فصل کنیم 
پاسخ
با سلام....
چون باید یاد بگیرم تصمیم گرفتن یک مسئله خیلی بزرگ، یا یکبار برای همیشه نیست که از آن نگران باشیم.
به این دلیل یک ضرورت است که وقتی خودم تصمیم میگیرم تمایل و انگیزه من برای عملکرد بیشتر میشود.یک ضرورت است چون باید با تصمیم گیری و اجرای آن از شدت بیماری اعتیادم کم میکند.چون توانایی حاصل از دو قدم قبل کاهش پیدا میکند و شاید تا مدتها تمایل به تصمیم درونم شکل نگیرد.
یک ضرورت است چون میخواهیم از سَد ترسها عبور کنم.
قبلا اقدام به انجام کاری میکردیم و نیمه راه رها میکردیم چون از ابتدا یک تصمیم درست بر اساس تمایل و آگاهی از نیاز اون تصمیم نداشتیم.
امروز میخواهم با نیت و خواست قلبی خود تصمیمی جدی برای پذیرفتن مسئولیت بهبودی و مسئولیت زندگی خود بگیرم.

در گذشته شرایط برای من تصمیم میگرفت که چه کنم ولی امروز من تصمیم میگیرم که چه شرایطی داشته باشم یا چه شخصیتی باشم.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان