امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 9 : ایا قسمتی از نداشتن سلامت عقل من این باور است که اعتیاد من ( چه به صورت مصرف
Heart 
سوال 9 : ایا قسمتی از نداشتن سلامت عقل من این باور است که اعتیاد من ( چه به صورت مصرف مواد مخدر و چه به هر شکل دیگری ) تنها مشکل من است ؟
پاسخ
عتیاد تنها یکی از مشکلات زندکی من است زندکی ما از بدو تولد با ترس و وابستگی شروع می شود تری هایی که گاهی خودمان و گاهی هم تربیت ناصحیح و یا اطرافیان به ما پیشکش کردند ترس از محرومیت ها ودست نیافتنبهارزوهای مان ترس از معلمپدر و مادر ترس از بیماری تاریکی وگاهی هم به علت احساس ضعیف بودن و عدم اعتیاد به نفس خود را محتاج ووابسته ی دیگران می دیدیم و قدرت تصمیم گیری برای خودمان را از دست داده بودیم که همیشه ترس و وابستگی همراه ما بود بیماری من ماندگاری در عدم تعادل است ولی نباید منحصرا به یک شاخه مثل مصرف مواد نسبت بدهم مثل یاد گرفتن رانندگی شنا و غیره ...... همه ی این ها هنگامی که من نتوانم بیاموزم مشکل من است که ربطی هم به بیماری اعتیادم ندارد
پاسخ
بله

نداشتن سلامت عقل به ما شاید این را بگوید که قسمتی از مشکلات امروز ما هیچ ربطی به اعتیاد ندارد در صورتی که ئبا کار کردن مابقی قدمها رفته رفته به این باور میرسییم که تمامی مشکلات ما چه از نظر مثرف مواد مخدر سکس ,پرخوری, نواقصو... وچه از نظر احساسی و یا مشکلات دیگر کاملا به بیماری اعتیاد ربط دارد. هر زمانی به این مفهوم رسیدیم نشان دهنده دایمن خواهد بود که سلامت عقل به ما باز گردانده شده است . یادمان نرود برای طی کردن این مسیر بی انتها نیاز به نیروی برتر از خودمان داریم . نیرویی که سلامت عقل بیشتر از ما دارد
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان