امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 3 : چه کارهای کرده ام که حالا وقتی به انها نگاه می کنم باورم نمی شود که من واقعا
Heart 
سوال 3 : چه کارهای کرده ام که حالا وقتی به انها نگاه می کنم باورم نمی شود که من واقعا چنین کاری کرده باشم . ایا خود را در شرایط خطرناکی جهت تهیه مواد قرار دادم . ایا رفتارهای کرده ام که حالا از انها خجالت زده باشم ؟ چگونگی ان شرایط را توضیح دهید ؟ 
پاسخ
بزرگترین کاری که انجام میدادم و نشان دهنده نداشتن سلامت عقل من بود خود مواد مصرف کردن بود!

من مواد مصرف میکردم و به مکانهای پرخطر میرفتم و از ساقی هایی که اکثرا خیلی لاشی و کثیف بودند مواد میگرفتم و پلاستیک مواد که انها ازدهدهانشان در می اوردند در دهانم میگذاشتم!امروز وقتی به ان فکر میکنم و یا اینکه درسم را از دست دادم و دندانهایم را با مواد خراب کردم ویا اینکه از ااستخدام بسیاری اداره جات باز ماندم همه و همه دیوانگیهای اعتیاد بود!انروزها بابت کارهایم خجالت نمیکشیدم اما اکنون از انجام دادن ان کارها شرمسارم
پاسخ
قرارگرفتن در شرایط خطرناک چیزی است که ما میخواهیم بشناسیم وراه کار هایش را بدانیم تا خودمان را در موقعیتش قرار ندهیم
یکی از این شرایط : رابطه گذاشتن با جنس مخالف است که ما خودمان را در ان قرار میدهیم
ما فکر میکنیم که شرایط خطرناک فقط مواد زدن است در صورتیکه این داستان تا اعدام هم کشیده شده است
خیلی ها سر این موضوع زندگیشان اشفته شده زنشان رفت رفیق گرفت خودشان هم زندان رفتن مواد زدن
در این نوع شرایط قرار گرفتن خلا ما را بیشتر میکند ما را از اصول دور میکند
ریشه بیماری اعتیاد ترس است ودر راس انها احساسات. ما با دست خود خودمان را در شرایط ترس واسترس قرار میدهیم.واین احساس ترس بشدت ما را بالا وپایین میکند
مگر غیر از این است که به خاطر همین احساسات و ترس ها برای سرکوب کردنشان مواد مصرف می کردیم؟
باید سعی کنیم که حد اقل نوسان در احساساتمان ایجاد شود ترس در ما کم شود نه زیاد تر
همش ترس از رسوایی... ترس از دستگیر شدن...ترس از ابرو ریزی...لو رفتن...
در عمل داریم با رفتارهایمان ترس را در خود زیاد میکنیم.توهم آدم کار درست داره کار دست ما میده
ما خودمان را خیلی گنده کرده ایم .آنقدر که جای خدا میشینیم..در صورتیکه با این بیماری که ما داریم زره ای بیش نیستیم...تمام این منم منم ها به یک ( پک)...به یک ( پیک ) بنده ...
همین غرور وخود بزرگ بینی داعما کار دست ما میدهد.هر اعتراضی را توهین تلقی میکنیم و واکنش جنون آمیز از خود نشان میدهیم...
ما با کار کرد این قدمها میخواهیم جایگاه خود را بشناسیم وسر جای خود قرار بگیریم(بابا من نمیتونم یه رابطه سالم بزارم
غرور وخود بزرگ بینی سپر بیماری ماست
کتاب میگوید:اصرار بیش از حد بکنی دیگه از مراقبت خبری نیست
تمام کار هایی اشتباهی که تا الان کرده ام توی بهبودی که باورم هم نمیشه دلیلش همین ها است
معمولا فکر یک معتاد قابلیت اینکه بخواهددور اندیش باشد را از دست میدهد
معمولا یک فکر کوته بین که در همان لحضه فقط به نیازهای همان لحضه نگاه میکند وبه آینده مشکلات ان نگاه نمی کند
قابلیت نگاه کردن و اندیشیدن به آینده را ندارد
این سوال فقط میخواد یه چیزو به من حالی کنه :
که اگه امروز من کاری رو دارم انجام میدم.اصلا به عواقب آن فکر نمیکنم وفقط به همان لحضه فکر میکنم وانجام میدم
وبعدا که به ان فکر میکنم باورم نمیشه که به چنین رفتاری دست زده ام..........تمام
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان