امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 15 : آيا من از اقدام و عمل اجتناب ميكنم چون ميترسم كه وقتي با نتايج اعتيادم روبر
Heart 
سوال 15 : آيا من از اقدام و عمل اجتناب ميكنم چون ميترسم كه وقتي با نتايج اعتيادم روبرو شوم خجالت زده

شوم؟ آيا از اقدام و عمل پرهيز ميكنم چون نگرانم كه ديگران چه فكري خواهند كرد؟
پاسخ
وقتي می ترسی در جا می زنی و حرکت نمی کنی .
در اصل ترس انسان را متوقف می کند گاهی از دام ترس خود را در اغوش انکار قرار می دهیم انکار سر پوشی است برای ترس های ما .
اگر این اصل را برای خود در زندگی نهادینه کنیم پا روی ترس ها خواهیم گذاشت اینکه من برای امروز زندگی می کنم دیروز من به تاریخ پیوسته و فقط از می توانم تجربیاتشان در امروز استفاده کنم اگر گذشته ی تباهی داشتم سعی کنم امروز از تکرار اشتباهات دیروز اجتناب ورزم و اگر رفتاری مطابق با هنجارها داشتم برای استمرار ان تاکید و اصرار داشته باشم ترس از قضاوت است مقایسه ای از دیروز و امروز موجب عدم بروز احساسات بالقوهی من با لفعل می شود و شاید بعضی از رفتارها با کاری را به خاطر قضاوت دیگران شروع نکنم و به قولی عطایش را به لقایش بخشم .
پاسخ
انکار در این سوال به قضاوت دیگران بر می گردد
بله من گاهی توانایی انجام کاری را درام اما ترس از خراب شدن و یا نتیجه دلخواه را گرفتن مانع از قبول مسئولیت می شود – یا جای جواب سوالی را بلدم ترس از بازگو کردن ان را دارم – یا احساسات خود را انکار می کنم چون می ترسم پذیرفته نشوم یا مورد تمسخر قرار بگیرم و یا در مورد من قضاوت شود – و این البته به تجربیات گذشته من هم ارتباط دارد و چون اکثر اوقات کارهایم را خراب کرده ام و نتیجه نگرفتم و باعث شده تا من از اعتماد به نفس خالی شوم و من هنوز وابشته به قضاوت دیگران هستم
اما امروز باید یاد بگریم که اقرار کنم و احساسم را بگویم –
مسئولیت قبول کنم و در برنامه خدمت کنم تا اعتماد به نفس من باز گردد
پاسخ
این اجتناب صددرصدنیست، چراچون بیشتر مواقع یابعضی اوقات زورم به بیماریم نمی رسدوخودرادرمرحله اقدام به عمل می بینم.
دلم می خواهد پرهیز کنم، ولی زورم نمی رسد.
قضاوت دیگران برایم مهم است اشتباهات زیاد داشته ام و دارم مشورت کم میکنم.
فکر میکنم برای همه چیز وهمه کس جواب دارم.
حال اگر مشورت کنم و ایمان داشته باشم برایم مهم نیست دیگران چه فکر می کنند، گاهی اوقات خودکم بینی به سراغم می آید، می گویم من چیزی ندارم همه اینها را می‌دانند که من می‌خواهم بگویم.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان