امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 5 : کارکرد قدمهای قبلی ، چگونه به من کمک کرد تا برای انجام قدم هفت آماده شوم ؟
Heart 
سوال 5 :  کارکرد قدمهای قبلی ، چگونه به من کمک کرد تا برای انجام قدم هفت آماده شوم ؟ 
پاسخ
در 3 قدم اول به عجز و ناتوانی و نادانی و باور اینکه خداوند میتواند سلامتی عقل را به من بازگرداند و سپردن و واگذاری اراده و زندگی ام به مراقبت او مرا از اراده شخصی ام رها نمود در قدم 4 و 5 با خودم و چگونگی دقیق خطاهایم و نوشتن و اقرار ترازنامه جستجو گرانه و بیباکانه با الگوهای شخصیتی ام آشنا شدم و بیشتر با شخصیت پایه ای خودم آشناتر شدم و در قدم 6 کاملا آمادگی پیدا نمودم که از او خواستم نواقص اخلاقی ام را برطرف کند . انجام قدمهای 1-6 باعث شد من دست از خودمحوری و کنترل زندگی خود و دیگران بردارم و درک کنم من نیز یک انسانم نه بیشتر نه کمتر تنها یک انسان
پاسخ
با کارکرد شش قدم قبلی یک اگاهی نسبی در خودم و بیماریم پیدا کردم و متوجه شدم که دیگران مقصر نیستند که زندگی من اینگونه شده است و تمام اتفاقات امروز تحت تاثیر انتخابات گذشته است و متو جه شدم که من هم ادم خوبی هستم و هم نقاط ضعفی دارم و کمکم کرد تا در قدم هفتم متوجه شوم لازم نیست تا از روی بدیها عمل کنم و با جیگزین کردن یک سری از ارزشهای انسانی می توانم از اعتقادات پوچ خود بگذرم و باید اموخته های جدید ( اصول روحانی )را جایگزین افکارو بیماری خود کنم تا بتوانم با بهبودی به زندگی خود ادامه دهم و لازم است تا در قدم هفتم با ایمان و اعتماد و امادگی کامل به او بسپارم و اصول روحانی شش قدم قبلی را لازم دارم تا همیشه در این فرایند باقی بمانم و این کار از طریق قدم هفتم یعنی شناخت ضعف ها و کمبود ها دعا و دریافت کمک از نیروی برترم انجام دهم  - من در شش قدم قبلی درد سرهای زندگیم را شناختم و یاد گرفتم امروز می توانم بدون این درد سر ها به زندگیم ادامه دهم
پاسخ
کارکردقدمهای قبلی دقیقامراوادارکرد تانقش خودم را درمسائل ببینم اشتباهاتم رابپذیرم وبه آنهااقرارکنم وبه این باوربرسم که هرموقع برای کنترل کردن چیزی اقدام میکنم عاجزمیشوم همانطوری که دربرابرکنترل موادمخدر ولذت طلبی ها وخودمحوری هایم عاجز بودم ودرآخرمجبورشدم خودم رابه نیروی برترم بسپارم درقدم هفتم هم متوجه شدم که درموردنواقصم کاری ازدستم برنمی آیدوبایدازنیروی برترم کمک بخواهم وعاجزانه بخواهم تاکمبودهایم رابرطرف کندتابه یک تعادل نسبی درزندگی برسم.درشش قدم قبلی ما توانایی هایمان راهم میبینیم ودرقدم هفتم آنهارا ازصافی رد کرده ورشد میدهیم. قدمهای قبلی نقش زیربنایی دارند وباعث میشوندتا یک بسترمناسب درقدم هفتم برای درخواست برطرف شدن کمبودهای اخلاقیمان فراهم شود.طریقه کارکردن قدمهامنعکس کننده مسیر روحانی وفرآیندبهبودیست که مادرحال طی کردن آن هستیم.قدمهای قبلی همچنین آگاهی بیشتری نسبت به داشتن خلاءها وکمبودهایمان بماداد.پذیرش واجرای اصول روحانی صداقت روشن بینی وتمایل باعث میشود تادریچه افکارمان بازبماند ومابه فروتنی برسیم وزمانیکه فروتن شدیم میپذیریم که بیماریم ووقتی که این راپذیرفتیم اشتیاق وانگیزه بیشتری برای کارکردن قدم هفتم پیدامیکنیم وبه این باورقلبی میرسیم که ماهم بهبودپیدامیکنیم.

کارکردن قدمهای قبلی مراباخودم وخداوندآشتی دادوحال آماده ام تاخداوند تمامی کمبودهای اخلاقی مرا برطرف کند.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان