امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 38 : چگونه دوستیهای افلاطونی خود را فدا و قربانی روابط رومانتیک کرده ام ؟
Heart 
سوال 38 : چگونه دوستیهای افلاطونی خود را فدا و قربانی روابط رومانتیک کرده ام ؟ 
پاسخ
رفاقت قدیمی را فدای رفاقت جدید کردن رابطه با راهنما و یا همسر را فدای یک رابطه لحظه ای و دوست دختر کردن
در بررسی روابط خود متوجه می شویم به علت و ابستگی و فرمان برداری از بیماری و خلاء روحانی همیشه روابط حسنه و افلاطونی خود را فدای روابط لحظه ای می کنیم چون به دلیل سر خوردگی همیشه دنبال روابط احساسی هستیم
انواع روابط : افلاطونی  رمانتیک  نسبی  سببی
روابط افلاطونی
 : روابط ریشه دار و مدت دار که بر اساس منطق و چهار چوب مرزها و عشق بلا عوض و رهایی شکل می گیرد
روابط رمانتیک : روابطی که از پس عواطف و احساسات شکل می گیرد و گاهی به روابط جنسی و یا میل و کشش جنسی ختم می شود
در ان توقع وابستگی و کنترل وجود دارد 
پاسخ
با سلام....
بله قربانی کردم....
در روابط دوستانه و صمیمانه حق انتخاب دوطرفه ، رعایت حریم شخص ، تعهد دوطرفه مبتنی بر ارزشهای انسانی ، عزت و احترام بنا میشود و من خیلی اهل رعایت نیستم 

بخاطر تضاد های شخصیتی ، ارزشهای پوچ خود ساخته ، خلاء درونی ، نوسانات احساسی ، لذت جویی در لحظه تصمیم میگیرم و میخواهم خیلی زود به احساس نیاز درونم پاسخ مثبت بدهم.
من بخاطر اعتیادم گاهی لذت زودگذر همراه با دردهای طولانی را ترجیح میدهم به درد زودگذر همراه با لذتهای طولانی به همین خاطر رابطه دوستانه قدیمی را خیلی ساده فدای رابطه زود گذر و کوتاه مدت میکنم.

ما معمولا ۳نوع رابطه داریم
۱-حبابی: یعنی با کوچکترین اتفاقی از بین میرود و قطع رابطه میشود.
۲-کُشنده و جنگی یا وابستگی: یعنی رابطه هایی که یکطرفه است و بر هیچ پایه و اساسی استوار نیست درک شدن در آن وجود ندارد و منافع در الویت است.
۳-دوستانه یا صمیمی یا افلاطونی: یعنی منطقی و عقلانی همراه با منافع مشترک و داشتن حق انتخاب و تعهد دوطرفه همراه با احساس خوب و ماندگار و بدون قضاوت است.

تفاوت رابطه دوستانه و افلاطونی با روابط رمانتیک مثل پاکی با دوران مصرف است یعنی رابطه(افلاطونی)امروزم با NA همراه با پاکی ، حال خوب نسبی و بلند مدت ، آگاهی ، عشق و صمیمیت با راهنما و اعضاء همراه با عزت و سربلندی است. رابطه(رمانتیک)دیروزم با مواد احساس لذت کاذب و زودگذر همراه با ترس و ذلت بعد از نشعگی ، دروغ و زیرو روکشی.

آیا روابط امروزم با NA ارزش قربانی کردن برای هر چیزی را دارد؟
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان