امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 36: چه تضادهایی در شخصیت من ، حفظ دوستی یا یک رابطه رومانتیک را برای من مشکل..
Heart 
روابط 

سوال 36:  چه تضادهایی در شخصیت من ، حفظ دوستی یا یک رابطه رومانتیک را برای من مشکل می سازد ؟ 
پاسخ
ماسک زدن  تحمیل عقاید  کسانی را که دوست دارم ازار می دهم - تضادهای مالی و طبقاتی عاطفی، ترور شخصیتی دیگران، رفتار افراط و تفریط در محبت، دم‌دمی مزاج بودن، بددهنی، لود‌گی، شک، سوءظن مقایسه خودکم‌بینی خود بزرگ‌بینی، وسوسه اجبار عادت‌های خودمحورانه.ترس و قضاوت دو عامل مهم هستند
در روابطم انگیزه ها 
 احساسات و باورها و توقعات و نواقص اخلاقی باعث عوض شدن لحظه ای رفتارهای شخصیتی من می شود و حفظ رابطه را دچار مشکل می کند و این خود باعث که دیگران پیش من احساس امنیت نکنند -
پیام سوال :
 ما در روابط دچار یک سری از تضادهای شخصیتی هستیم که با زیربنای آنچه در بالا گفتیم مانع از آن می‌شود که روابط رمانتیک خود را حفظ کنیم ما همیشه در بی‌نهایت بد هستیم یا بی‌نهایت خوب یا متوقع و خودبزرگ‌بین هستیم و از قضاوت ترس داریم یا خودکم‌بین هستیم. که در هیچ کدام از رفتارها تعادل وجود ندارد زیرا ما هیچ‌گاه شخصیت ثابت نداریم.برای حفظ روابط و دوستیهای خود باید ارزشها و اعتقادات و حد ومرز روابط خود را مشخص و تعریف کنیم و بعد تضادهای شخصیتی که باعث از دست دادن روابطم می شود را شناسایی و انها را اصلاح کنم
چهار چوب مرزها :
تضادهای شخصیتی من : خود بزرگ بینی 
 خود کم بینی  ترس  تصورات باطل  لودگی و مسخره بازی  خشم و عصبانیت  توقع  وابستگی  کنترل کردن  تحمیل عقاید -
پاسخ
با سلام....
شخصیت مرا اعتقادات ، باورها و ارزشهای من است که شکل میدهد وقتی اعتقادات ، باورها و ارزشهای من ثبات ندارد و دائم در حال تغییر و دگرکونی میباشد طبیعتا حفظ دوستی ها و روابط برایم غیر ممکن میشود یا اصرار بر روی اعتقادی که دارم حفظ رابطه را غیر ممکن میسازد یا دائم دَم از ارزشهای سالم میزنم ولی خودم خیلی آنها را رعایت نکرده یا بسته به شرایط گزینشی عمل میکنم.
خیلی وقتها تعریف من درآوردی از شخصیت دارم و فقط برای خودم کار میکند و دیگران نمیتوانند خودشان را با تعریف من هماهنگ کنند. ریشه تضاد شخصیتی من در ترسهای من نهفته که به صورت دروغ ، خودخواهی ، خودمحوری ، توقع و انتظار ، اصرا و پافشاری بروز میکند و حفظ یک رابطه رمانتیک را غیر ممکن میکند.
اگر رابطه ایی را بر خلاف ارزشهای خودم ببینم دچار ضعف میشوم و تمایل به ادامه رابطه حالا هر نوع رابطه ایی را از دست میدهم.
بعضی ها رابطه رمانتیک را رابطه عشقی میدانند مثل رابطه با پدر ، مادر ، همسر ، فرزند ، خواهر و برادر و بر مبنای احساس میدانند اما رابطه دوستی میتواند خیلی گسترده تر و شامل همه آدمهای اطرافمان بشود اما در هر دو صورت ما تابع آنچه که از رابطه در ذهن داریم میباشیم 

دیدن رابطه و آگاهی از تمایل ما ، مقصر نکردن خود و دیگران ، دیدن ماسک و قصد پنهان ما و گفتن تمام گفتنی ها مانند احساسات و امیالها  که بارها در ذهن ما تکرار میشود با راهنما یا مشاور به حفظ رابطه کمک میکند در غیر اینصورت پنهان کردن اینها و وارد رابطه شدن در فرموش خانه ذهن ما بایگانی شده و در جایی غیر طبیعی خود را به نمایش گذاشته و دردسر شروع میشود.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان