امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال37: ترس از آزارشدن یا صدمه خوردن ، چگونه بر روی دوستیها و روابط رومانتیک من اث
Heart 
سوال37:   ترس از آزارشدن یا صدمه خوردن ، چگونه بر روی دوستیها و روابط رومانتیک من اثر گذاشته است ؟ 
پاسخ
به خاطر تجارب بد و تلخ بچگی که همیشه در دوستیها یا از من سواستفاده شد و یا ازار دیدم و یا صدمه خوردم در ذهنیت من یک سری باورهای غلط نقش بست مثلا رفاقت قصه تلخی است که به افسانه ها پیوست و ذهن من پیرو این اعتقادات و ترسهای که دارم من را دچار این باور کرده است که دیگر به کسی نزدیک نمی شوم به خاطر اینکه کم نیاورم و یا از من سواستفاده نشود  دو موضوع اصلی که باعث ترس در من  می شود قضاوت و پیش داوری است  تر ساز صدمه خوردن باعث می شود رابطه را قطع کنم  دوری کنم  فرار کنم  احساساتم را مخفی کنم  ماسک بزنم  عشق دروغین بدهم  ظاهر سازی و محبت تزویری بروز بدهم
پیام سوال : ما همانگونه که بدون ترس و البته از روی اجبار رابطه با راهنما را تمرین کردیم  و جوالب گرفتیم می توانیم دوستان خود را با هدف مشخص و حد و مرز یک شخصیت مورد قبول تعریف کنیم بدون اینکه اجازه دهیم مورد سو استفاده قرار بگیریم یا صدمه بخوریم
پاسخ
با سلام....
ترس از تصورات من سر چشمه میگیرد.

بدلیل عدم آگاهی ، آموزه ها و آموزش غلط ، محیطی که در آن شخصیتم شکل گرفت و تجربه های تلخ و ناموفق و شکستهایی که خوردم تاثیر منفی و عمیقی روی شکل دادن یک رابطه در من گذاشت که حتی اثرات آنرا امروز هم در وجودم میبینم.
تعریفی که من از رابطه دوستی و رابطه رمانتیک برای خودم دارم معمولا اینطور است که باید بیشتر نیازهای مرا تامین کند.

مثلا اگر از طرف مقابل انتقاد کنم اسمش را کمک میگذارم اما اگر طرف از من انتقاد کند آزار میبینم گاهی با نه مشکل دارم و آزار میبینم اگر طرف هم نه بگوید باز هم آزار میبینم و باعث میشود بیمارگونه رفتار کنم
یکی از مواردی که باعث اذیت و آزار من میشود پیش داوری در مورد آن شخص است و برای اینکه مورد سوءاستفاده یا آزار قرار نگیرم از قبل گارد میگیرم.
ترس از سوءاستفاده باعث میشود تا احساس واقعی خودم را بروز ندهم مثل گفتن دوستت دارم.
همانطور که از روی ترس قاطعیت نشان دادن کار نمیکند از روی ترس دوست داشتن هم کار نمیکند مثلا بخاطر ترس بطرف مقابل باج  دهیم 
مثل باج دادن به اعضای خانواده یا ترس از نه گفتن بخاطر از دست دادن.

در هر رابطه ایی اگر قاعده ، قانون ، عقلانیت ، روحانیت به همراه عشق صداقت ، همراه با آموزش وجود نداشته همیشه در حال آزار دیدن و آزار دادن خواهیم بود.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان