امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 39: به چه شکلهایی از روی اجبار خواستار برقراری رابطه ای شده ام ؟
Heart 
سوال 39:  به چه شکلهایی از روی اجبار خواستار برقراری رابطه ای شده ام ؟ 
پاسخ
مواقعی که از سوی دیگران انتخاب شده ام مثل دوست دختر یا دوست بهبودی  مواقعی که از روی لذت طلبی و کلوب بازی دوست انتخاب می کنم  مواقعی که از لحاظ روحانی خالی هستم و به هرکس می رسم انتخاب می کنم  روابطی که از روی ترس باشم و نتوانم نه بگویم  رابطه ای که برای منافعی ایجاد می کنی طرف پول دار است یه روز به درد می خورد – رابطه ای که در بین همکاران از روی ترس یا بر طرف کردن تنهای برقرار می کنی ( کاچی بهتر از هیچی )- رابطهای که دنبال احساسات باشی
در کل رابطه های اجباری سه نوع است : مالی 
 مقامی  جنسی
پیام سوال : به خاطر اعتیاد و عدم ثبات شخصیتی و از روی وسوسه و اجبار و نیاز و ترس و یا نواقصی مثل لذت طلبی خواستار رابطه ای شده ایم که هیچ کدام از انها پایدار نبوده و بعد از مدتی توام با خسارت از بین می رود من باید بدانم رابطه ای که از روی نیاز برقرار می کنم بد ترین و اشغال ترین نوع رابطه است
پاسخ
با سلام....
مثلا مواقعی که خرابکاری میکنم از روی جبر با خداوند ارتباط برقرار میکنم.
تقریبا خیلی از رابطه هایم از روی جبر است یعنی یا از روی ترس ، نیاز ، تنهایی ، بدست آوردن چیزی ، یا از دست ندادن چیزی است.
جایکه از روی نیاز است مثل قسمتهای مثبت یعنی ایجاد رابطه با NA ، راهنما ، خدمات ، رهجو ، قدم و نشریات ، کسب و کار ، مشتری ،  ازدواج و غیره گر چه از روی نیاز است اما نتیجه آن روحانی ست.
منظور سوال جاهایکه آنقدر از روی اعتیاد بستر و شرایطی بوجود میاورم و آنقدر خودم را در موضع ضعف قرار میدهم که مثلا از کسیکه خوشم نمیاید میروم رو می اندازم برای پول.
آنقدر از حق انتخابهایم درست استفاده نمیکنم که اجبار به انجام کارهایی میشوم که هیچ جوری در دسته ارزشهایم نیست.
بعضی از مواقع رابطه هایم را بر اساس خواسته و نیاز یکطرفه خودم است چون طرف مقابل دارای ویژگیهایی ست که برایم جذاب است مثل پول طرف ، شهرت طرف ، قدرت طرف یا ویژگیهایی که در جنس مخالف است اینجاست که به اجبار برای ایجاد و حفظ آن رابطه دست به کارهای ناسالم میزنم یعنی زیر بنای رابطه بر اساس اجبار اعتیادی ست.
جاهایی هم هست که برای رابطه باج میدهیم و عزت نفسمان را زیر سوال میبریم .
یا مثلا برای اینکه رهجو بماند جلوی درد کشیدن او را بخاطر اشتباهی که کرده میگیریم و نمیگذاریم نیروی برتر کار خودش را بکند.

زیربنای خوب + تمایل دو طرفه + کار خوب + هدف خوب + حق انتخاب آزادانه = رابطه سالم.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان