امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 40: در روابطم با خانواده ، آیا بعضی مواقع احساس می کنم که در یک چرخه معیوب و..
Heart 
 سوال 40: در روابطم با خانواده ، آیا بعضی مواقع احساس می کنم که در یک چرخه معیوب و تکرار مکررات ، بی هیچ امیدی برای تغییر گیر کرده ام ؟ آنها چه بوده اند ؟ نقش من درتداوم آنها چه بوده است ؟  
پاسخ
بله در روابطم با خانواده در چرخه معیوب توقع گیر کرده ام  دلیل ان توقع و حق به جانبی و اینکه ظاهرا زورم به انها می رسد و این باور که انها وظیف دارند به من سرویس بدهند  اما امروز به خانواده اعتماد دارم و در رشدشان مشارکت می کنم
شرایط ان : دست و پا می زنم 
 تغییرنمی کنم -فرار قهرو غیبت  می کنم  رنجش می گیرم  توقع دارم و خود ازاری و ازار انها
نقش من : حق به جانبی 
 عدم استقلال و خود کفایی  موقعیت نشناسی  احساس تفاوت  سواستفاده  تحمیل عقاید
پیام سوال : در روابطم با خانواده که گرم ترین کانون روابط من است به علت احساسات منفی و تکرار نکردن اصول روحانی 
 از خود گذشتگی نداشتن در چرخه معیوب قرار گرفته ام  که روابطم را در خانواده خراب کرده است -
چرخه معیوب : یعنی در یک سری رفتارهای منفی و ضعف های اخلتاقی گیر کرده ام و انها را دائما تکرار می کنم و تغییر نمی کنم
پاسخ
با سلام....
بله!!
در کل روابط هایمان در روابط خانواده گی بیشترین مشکل را داریم. احساس مالکیت ، حکومت ، و اجبار آنها به چیزهایی که فکر میکنم درست است ، از بالا به پایین نگاه کردن به همسر و فرزندان ما را در چرخه معیوب قرار میدهد.
من در روابط با خانواده و زندگی باید آنها را در اندازه فهم و درکشان بپذیرم و سعی نکنم با تغییر دادن آنها به زور بخواهم خودم احساس بهتری داشته باشم.
نقش من معمولا لجبازی ، میخواهم با حرف همه چیز را درست کنم در حالیکه خودم عملکرد ندارم ، غلط گیری دائم ، باید و نبایدهای تکراری ، در نظر نگرفتن ایده و عقاید اعضای خانواده و غیره.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان