تالار تبادل تجربه انجمن معتادان گمنام UK

نسخه‌ی کامل: سوال 79 : رابطه من با راهنمایم بر چه اساسی است ؟ چگونه این رابطه مثبت به دیگر روابطم
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سوال 79 :  رابطه من با راهنمایم بر چه اساسی است ؟ چگونه این رابطه مثبت به دیگر روابطم تعمیم پیدا کرده است ؟ 
رابطه‌ی من با راهنمایم بر اساس دوستی و محبت و عشق متقابل احترام و باور است که بر پایه الگوسازی و اعتماد بنیان دارد - راهنمای من در بسیاری از موارد بهتر فکر می‌کند مبنای این رابطه یک درد مشترک است و اینکه او بین افراد تبعیض قایل نمی‌شود- در قدم 4 رابطه ام با راهنمایم بهتر شد و اعتمادم به او بیشتر شد و برای اولین بار در تمام زندگیم کسی را دیدم که خالصانه و بدون زیر بنا من را دوست دارد و مرا سرزنش نکرد -رابطه‌ی ما بر اساس شعار برنامه کمک یک معتاد به معتاد دیگر است و تجربه‌ی آن‌چه را که دارد با من در میان می‌گذارد. این رابطه یک رابطه‌ی آگاهانه است
قسمت دوم سوال . زمانی راهنما سنگ‌صبورم شد و گوش شنوا برای درد و دل‌های من و من هم به‌طور متقابل این را نسبت به دیگران به اجرا گذاشته‌ام.احترام به راهنما برای اولین بار احترام به خود و دیگران را برایم شکل داد 
 سوءاستفاده نکردن او از من باعث شد که ترس از اعتماد به دیگران در من بریزد و به اجتماع برگشتم -  راهنما به قلب من وسعت بخشید،
پیام سوال : برای ما معتادان در حال بهبودی رابطه با راهنما مهمترین رابطه است و در واقع پایه گذاری روابط از رابطه با راهنما شروع می شود 
 اگر این رابطه سالم و عاشقانه و بر اساس اصول روحانی باشد تمام روابط من می تواند بهبود یابد