تالار تبادل تجربه انجمن معتادان گمنام UK

نسخه‌ی کامل: سوال 32: چه کارهایی برای پوشیده نگه داشتن ترسهایم انجام می دهم ؟
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سوال 32:  چه کارهایی برای پوشیده نگه داشتن ترسهایم انجام می دهم ؟
فرار کردن و روبه رو نشدن با انها  وابستگی  ماسک زدن  انکار و بی توجهی  گاهی کاری نمی کنم و بی تفاوتم  بیان نکردن و خفه کردن انها  ترس را با عملی سرکوب می کنم( مثلا ترس از بی پولی را با قرض گرفتن  ترس از تاریکی را با سوت زدن و اواز خواندن )- عقب می کشیم و منزوی می شویم از چیزی بیرونی استفاده می کنیم  امروز غذا خوردن  خوابیدن و افراط در روابط
پیام سوال : وقتی ما می ترسیم همواره دست به اعمالی می زنیک که این ترسها را پوشش دهیم و انها را از نظر خودمان و دیگران پنهان کنیم اما باید بدانم که من اول باید ترسهایم را شناسایی کنم و سپس اقرار به ان و بررسی انها  ان را بر طرف کنم چون به شکل عجیبی تا زمانی که انها پنهان می کنم مجبور به استفاده از انها هستم 
با سلام....
هیچوقت با ترسهایم برخورد مناسب و منطقی نداشتم اصلا بلد نبودم ترسهایم بپذیرم ، آنها را شناسایی کنم و یک راه حل درست برایشان پیدا کنم.
ترس یک حقیت است و در زندگی من وجود دارد چون انسانم و طبیعی ست که از چیزی بترسم اما روبرو نشدن به آن بسیار ترسناک تر است.
من آدمی مغرور پر مدعا و تظاهر میکنم که از چیزی نمیترسم به همین دلیل برای پوشیده نگه داشتن آنها از انواع و اقسام رفتارهای پوششی استفاده میکنم مثل داد و فریاد کردن برای پاک کردن صورت مسئله ، دست زدن به کارهای احمقانه ، عدم حضور در جمع ، توجیه و بهانه ، نگفتن ترس و ابراز آن ، بی تفاوتی نشان دادن ، حرف زدن زیاد ، سکوت زیاد ، مشورت نکردن ، غیبت و قضاوت ، بدگویی ، فحش و ناسزا ، خوار خفیف کردن خودم ، وعده دادنهای دروغین ، باج دادن ، باج گرفتن و غیره....
اینهمه بدبختی رو به جون میخرم که یک کلام نگویم میترسم.